'Yeşilçam'ın Erkekleri'

Ressam Hülya Küpçüoğlu, yeni bir sergiyle sanatseverlerle buluşacak

KÜLTÜR SANAT .
yeşilçamın erkekleri

 Hülya Küpçüoğlu’nun “Yeşilçam’ın Erkekleri” adlı yeni sergisi, İstanbul’da Galeri Artist Çukurcuma’da 8-23 Eylül tarihleri arasında sanatseverlerin karşısına çıkacak. Sergi, Ekrem Bora, Kadir Savun, Ayhan Işık, Kemal Sunal gibi Yeşilçam’ın ünlü isimlerini Küpçüoğlu’nun yorumlarıyla bir araya getirecek.

Ressam Hülya Küpçüoğlu, son dönemlerde “pop sanat”tan etkilenerek yaptığı, Yeşilçam’ın ünlü isimlerine ait portre ve film sahneleri serisine devam ediyor. Bu kez, Yeşilçam’ın erkek figürlerini ön plana çıkaran Küpçüoğlu, çalışmalarında “Marcel Duchamp’dan beri kullanılan ve ‘pop sanat’ı da etkilediği söylenen hazır nesne kavramından” yola çıktığını belirtiyor.

FENOMEN AKTÖRLER
Sergi için seçilen oyuncular, perdede birbirinden farklı karakterleri canlandırıyorlar. Eski Türk filmlerinin günümüzde dahi popüler kültürün bir parçası olması, Yeşilçam’ın ve o sürecin içinde yer alan oyuncuların da bir fenomen haline geldiğini gösteriyor.

Hülya Küpçüoğlu, farklı filmlerden, farklı yıllardan seçilen ve artık birer fenomen haline gelmiş olan figürlerle, sadece Yeşilçam melodramlarını değil, kadın-erkek, taşra-kent ya da zengin-fakir, iyi-kötü gibi çeşitli karşıtlıkları da anımsatacak.

Haber Türk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Yeşilçam'ın Erkekleri'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.