Türkiye'de en yüksek gelir İstanbul'da
Olaylar

Türkiye'de en yüksek gelir İstanbul'da

Türkiye'de en yüksek gelir "İstanbul" bölgesinde görülürken, gelir eşitsizliğinin en düşük tespit edildiği bölge "Erzurum, Erzincan, Bayburt", göreli yoksulluk oranının en yüksek belirlendiği bölge ise "Antalya, Isparta, Burdur" oldu.

Yoksulluk ve çaresi
İslam

Yoksulluk ve çaresi

Dünya nüfusunun yarısı, günde 2 dolardan az bir parayla geçinmeye çalışıyor. Günde 1 dolardan az bir parayla yaşamaya mahkum olanların sayısı ise 1.2 milyar. Bu insanlar açlık, hastalık, cehalet ve işsizlik gibi sorunların yanı sıra yeterli gıda, temiz içme suyu ile eğitim, sağlık ve çağdaş enerji hizmetlerinden yoksun yaşıyorlar.

Her 6 Almandan biri yoksul
Ülkeler

Her 6 Almandan biri yoksul

Almanya'da Paritätische Wohlfahrtsverband adlı yardım kuruluşunun açıkladığı rapora göre, ülkede yaşayan yoksulların sayısı artarak son yılların en yüksek seviyesine ulaştı.

Yoksulluk eğitimsizliği, eğitimsizlik yoksulluğu doğruyor.
Eğitim Güncel

Yoksulluk eğitimsizliği, eğitimsizlik yoksulluğu doğruyor.

Yoksullukla sınav başarısı arasında doğrudan ilişki var. Milli Eğitim Bakanlığı'nın verilerine göre gelir durumu çok iyi olan çocukla, kötü olan arasında TEOG sınavlarındaki testlerde ortalama 22 puan fark bulunuyor. Eğitim için yapılan harcamalarda da zengin ve fakir kesim arasında 78 katlık bir uçurum var. Yoksulluk eğitimsizliği, eğitimsizlik yoksulluğu doğruyor.

Yoksulluk ve çaresi
İslam

Yoksulluk ve çaresi

"Zengin toplulukların ve fertlerin, başkalarının giderek daha da yoksullaşmaları pahasına servetlerini arttırmaya; refah, israf ve sefahat içinde devam etmeleri vicdanlarını sızlatmıyorsa Allah onlardan bunun hesabını soracaktır."

Olaylar

"Alacaklarımızı versinler yeter"

İngiltere Başbakanı Cameron'ın Kraliçe II. Elizabeth ile sohbetinde Nijerya ve Afganistan' için 'Dünyanın en yolsuz iki ülkesi' ifadelerine Nijerya Devlet Başkanı Buhari'den yanıt geldi.Cameron'dan özür beklemediğini söyleyen Buhari, "Alacaklarımızı versinler yeter" dedi.

Şınav sırası size de gelecek
Yazarlar

Şınav sırası size de gelecek

Tarih fakirleri oynatarak, işkence ederek hatta öldürerek eğlenenleri yazar. Bu resim, tarihin aynen tekerrür ettiğini gösterdi bize. Belli ki ders alınmamış

Dört çocuktan biri yoksul
Olaylar

Dört çocuktan biri yoksul

Betam'ın araştırmasına göre, Türkiye'de 4.6 milyon çocuk yoksulluk içerisinde yaşıyor. Güneydoğu Anadolu'da ise çocukların yüzde 42'si yoksul.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.