Anne Babalara özel karne tüyoları
Çocuk

Anne Babalara özel karne tüyoları

Sömestri tatili yaklaştıkça hem çocuklar, hem de ebeveynlerin heyecanı da giderek artıyor. Aslında bu heyecanda biraz tatil sevinci biraz da karne merakı birleşiyor... Ama karneyi görünce duygularınız ne olursa olsun her durumda çocuğunuza doğru yaklaşmanız, eğitim hayatının devamı için son derece önemli. Peki karneye ne kadar anlam yüklenmeli?

Çocuk, zayıf karneyle sinyal veriyor
İlişkiler

Çocuk, zayıf karneyle sinyal veriyor

Sömestr tatili yaklaşıyor, ara karnelerin alınmasına sayılı günler kaldı. Karnenin çocuğun gelişim sürecine ilişkin bir değerlendirme olduğunu belirten uzmanlar, “Kırık notların sorumluluğu sadece çocuğun değildir. Sorunların oluşması zaman alır, zayıf karneye kadar bu sinyalleri çocuk ve notları vermiştir” uyarısında bulundu. Uzmanlar, “Tatilde çocuğunuzu zorlamayın” hatırlatmasında da bulunuyor.

Veliler dikkat! Karne başarının tek ölçütü değil
Eğitim Güncel

Veliler dikkat! Karne başarının tek ölçütü değil

Yarıyıl tatiline çok az kaldı. Öğrencileri, aylar boyunca sınavlar, dersler, etütler derken yoğun bir okul temposunun ardından 15 günlük bir tatil bekliyor. Öğrencilerin ve velilerin bu tatili iyi değerlendirmesi, çocukların zihinsel ve psikolojik gelişimleri ve aileler arası ilişkiler için oldukça önemli.

Yarıyıl tatili nasıl değerlendirilmeli?
Eğitim Güncel

Yarıyıl tatili nasıl değerlendirilmeli?

15 günlük yarıyıl tatiline çok az bir süre kaldı.Peki hem veliler hem de öğrenciler açısından yarıyıl tatilini etkili kullanabilmek için neler yapılmalı? Yarıyıl tatilinde öğrenciyi olumsuz etkileyecek davranışlar neler?

Bugün karne günü!
Eğitim Güncel

Bugün karne günü!

18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmeni yarıyıl tatili bugün başlıyor. Zayıf karne notları içinse uzmanlardan uyarılar geldi: Notlar ailece göğüslenmeli, ders çıkarılmalı, öğrenciler arasında kıyaslama yapılmamalı.

Cuma karne  günü
Eğitim Güncel

Cuma karne günü

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 23 Ocak Cuma'dan itibaren yarı yıl tatiline girecek.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.