Vahap Yaman: Gençler için boş vakitler, önemli sorunlardandır.
Fikir

Vahap Yaman: Gençler için boş vakitler, önemli sorunlardandır.

Rol modelliği iyi yapan temsilcilerden etkilenen gençler; dini değerlerle donanmış, onları hayat tarzına dönüştürmüş, azim ve kararlılıkla topluma hizmet etmeyi seven, dürüst, dinamik, çalışkan, girişimci, gelişime açık, söz ve iddia sahibi, dünyayı ve ahireti iyi algılamış önder ve öncüler olarak şekillenirler.

Vahap Yaman: Hacı Fettah Mahallesinde Ramazan Sürprizi
Fikir

Vahap Yaman: Hacı Fettah Mahallesinde Ramazan Sürprizi

Nice yıllar var ki ramazanı İstanbul’da yaşadım. Uzun bir aradan sonra çocukluk ve gençlik yıllarımdaki gibi bir Ramazan'ı yeniden idrak edebilmek arzusuyla memleketimdeydim. Doğup büyüdüğüm, ilk dini bilgilerimi aldığım, kimliğimi ve kişiliğimi kendisinde bulduğum, çocukluk ve gençlik günlerimi mahallelerinde, caddelerinde, sokaklarında tükettiğim Konya'da çocukluğumun ramazanlarını arıyordum...

Fikir

"Dersaadet'ten misafirler gelmiş"

"Babam 85 yaşında. Bu sabah kalkar kalkmaz bayram banyosunu yaptı. En iyi elbiselerini giydi.Bayram namazını kılmak için camiye giderken, bu gün Dersaadetten Osmanlılar bize misafirliğe gelecekler dedi. Sizlerin İstanbul'dan geldiğinizi duyduğumda çok şaşırdım."

Cami jandarmalarına hayır!
İslam

Cami jandarmalarına hayır!

Camide namaz kılarken arka saflarda gülüşen, koşturan çocuk sesleri yoksa gelecek nesiller adına korkmamız gerektiğini unutmayalım.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.