Fiyatı dibe vurdu, fırsatçılara gün doğdu
Olaylar

Fiyatı dibe vurdu, fırsatçılara gün doğdu

Zeytinyağı üretiminin fazla olması ve fiyatların 20 liradan 11 liraya kadar düşmesinden faydalanan fırsatçıların, fabrikalardan tonlarca sızma zeytinyağı alarak depoladıkları iddia edildi. Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, zeytinyağını düşük fiyata alıp yüksek fiyata satacak fırsatçıların takibinde olduklarını söyledi.

Mandalinada Üretim Artıyor Gelir Artmıyor
Toplum

Mandalinada Üretim Artıyor Gelir Artmıyor

Mandalinanın başkenti olarak bilinen İzmir’in Seferihisar ilçesinde ağaçların dalları mandalinaları taşımakta zorlanıyor. Bölgede, dünyanın en kaliteli mandalinası olarak tanımlanan satsuma türü mandalina yetiştiriliyor. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’ne göre rekolte yüzde 53’lük artışla 110 bin tondan 169 bin tona yükselecek. Sadece miktarın değil, kalitenin de yüksek olması bekleniyor.

Şubat Ayı SAMEKS Verileri Açıklandı
Reel Sektör

Şubat Ayı SAMEKS Verileri Açıklandı

2018 yılı şubat ayı SAMEKS verileri İstanbul’da açıklandı. Belirtilen verilere göre mevsim etkisinden arındırılmış SAMEKS Bileşik Endeksi, bir önceki aya göre 0,3 puan artarak 54,4 değerine yükseldi

Sanayi üretim endeksi yüzde 3,4 arttı
Reel Sektör

Sanayi üretim endeksi yüzde 3,4 arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksi haziranda yıllık bazda yüzde 3,4 arttı. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 0,4 azalış gösterdi.

Bin bir emek ürünü:
Finans

Bin bir emek ürünü: "peygamber üzümü"

Salkım olarak teveklerden kesilen üzümlerin çerezlik haline gelmesi için üreticilerin yaklaşık 10 gün boyunca adeta "bebek" gibi baktığı üzümler, çeşitli aşamalardan geçirildikten sonra sofralara ulaştırılıyor

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.