Umran Dergisi Kasım 2017 Çıktı!
Kitap

Umran Dergisi Kasım 2017 Çıktı!

Balfour Deklarasyonu’nun yüzüncü yılında Ortadoğu’nun içine girdiği süreçte kendisini müslüman olarak kabul eden, Allah’a ve ahiret gününe iman eden herkesin, özellikle, müslüman Türk, Kürt, Arap ve Fars kardeşlerimizin takınacakları ortak tavır, adalet ekseninde bir barış ortamının sağlanması için duruş ortaya koymak, nemelazımcılığı terk etmek olmalıdır. Uzun yıllar kader birliği yaptığımız, kanlarımızın karışıp bu toprakların tümünü suladığı, kız alıp kız verdiğimiz, etle kemik olduğumuz bir

Umran Dergisi Ekim Sayısı Çıktı!
Fikir

Umran Dergisi Ekim Sayısı Çıktı!

Umran dergisinin 278. sayısı, Şerif Mardin’in çalışmaları üzerinden Türkiye’nin seküler yapısını, siyasi, dini, kültürel reflekslerini ve dönüşümleri ele alan kapsamlı dosyayla çıktı!

Varoluş mücadelesinin kritik enstrümanı: Türkiye Varlık Fonu
Finans

Varoluş mücadelesinin kritik enstrümanı: Türkiye Varlık Fonu

Ulusal varlık fonları, oldukça yüksek meblağlara ulaşabilen atıl kaynakların, risk-getiri dengesi de gözetilmek suretiyle; para ve sermaye piyasalarında genişliğin ve derinliğin arttırılması, yenilenemeyen kaynakların çeşitlendirilmiş likit varlıklara dönüştürülmesi, kalkınmaya yönelik makro altyapı yatırımlarının finansmanı gibi uygulamalar dahilinde, ekonomik istikrarın kuvvetlendirilmesine önemli katkı sunmaktadırlar.

Farklı düşünme özgürlüğü ve tenkit ahlakı
Fikir

Farklı düşünme özgürlüğü ve tenkit ahlakı

"Başta düşüncede olmak üzere her alanda bir muhalefet olabilir ve olmalıdır da. Ancak muhalefet, etik bir tenkide bağlı olarak, bir şeye mutlak karşı olmak ve buna bir gerekçe bulmaktan öte, o konuda öngörülen doğrunun da gösterilmesi üzerine kurulur. Yeni ve sağlam bir düşüncenin inşası farklı görüşlerin ciddi bir kritiği üzerine oturur. "

İhtilaf ahlakı
İslam

İhtilaf ahlakı

İhtilaf, bir konuda çözüme giderken kullanılan yol ve yöntemlerin ayrı, maksadın ise bir olmasıdır. İslâmi açıdan baktığımızda, iyi niyet sahibi farklı zihinlerin birbirini teşvik etmesi anlamında ihtilaf, hayra vesiledir.

Umran Şubat 2017 Çıktı!
Kitap

Umran Şubat 2017 Çıktı!

UMRAN DERGİS'si Şubat sayısında, diin hayata müdahalesini soguluyor ve soruyor: "BİR HAYAT TARZIMIZ VAR MI? -“Dinin Hayata Müdahalesi, Laiklik Tartışmaları, Birlikte Yaşamak”

Umran Dergisi Ocak 2017 Çıktı!
Kitap

Umran Dergisi Ocak 2017 Çıktı!

Umran Dergisi Ocak sayısında "İSLÂM DÜNYASININ SORUNLARI -Mesiyanik İnançlar, Müslümanların Arınması ve Kültürel Politikalar-" kapağıyla okuyucuyla buluştu.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.