Dilipak: Siber tehdit
Yazarlar

Dilipak: Siber tehdit

Terör saldırıları ve operasyonlarda hayatını kaybedenlerden kat kat fazla insan, uyuşturucu ve mavi balina gibi oyunlar sonucu hayatını kaybediyor.

Ortadoğu ABD işgali sonrası istikrarsızlaştı
Olaylar

Ortadoğu ABD işgali sonrası istikrarsızlaştı

Ortadoğu'da son dönemde yaşanan şiddet ve terör saldırıları, ABD'nin Ortadoğu'daki Irak ve Afganistan işgalleriyle derinlik kazandı. Çatışma ve terörizm ile ilgili bir araştırma yapan Chicago Üniversitesi'nin verilerine göre bölgede yaşanan intihar saldırılarının neredeyse tamamı ABD'nin bölgedeki müdahalelerinden sonra ortaya çıktı.

Avrupa'daki büyük terör saldırıları
Olaylar

Avrupa'daki büyük terör saldırıları

Avrupa'da 2004'ten bu yana farklı ülkelerde düzenlenen terör saldırılarında yüzlerce kişi yaşamını yitirdi. Bunlardan en kanlısı ise 191 kişinin hayatını kaybettiği İspanya'nın başkenti Madrid'de üç ayrı trene düzenlenen bombalı saldırılar oldu.

Neden her saldırıdan önce ABD uyarıyor?
Yazarlar

Neden her saldırıdan önce ABD uyarıyor?

"Amerikan haber ajansı AP, daha ilk anda havaalanı saldırısını kimin yaptığına dair teşhisi koydu ve "IŞİD yaptı" dedi. Ne de olsa, "minareyi çalıp da kılıfını hazırlayanların" haber ajansıdır!"

Milyonlar dua edecek
STK'lar

Milyonlar dua edecek

Terör saldırılarında şehit düşen kahramanlara dualar yarın Yenikapı'dan yükselecek. 'Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses' mitinginde vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in dualarına 'amin' diyecek.

Olaylar

"Terör, esnafı tedirgin ediyor"

Çözüm Süreci ile yatırımların hız kazandığı Güneydoğu'da son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle yüzlerce esnaf kepenk kapattı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.