'Referandum ısrarı IKBY'yi felakete sürükler'
Olaylar

'Referandum ısrarı IKBY'yi felakete sürükler'

SETA Dış Politika Araştırmacısı Acun, "Barzani 'onurlu çıkış' olarak formüle edilen bir denklemle bu işten sıyrılmak istiyor. Bunları da ABD, AB, BM, Türkiye, İran gibi ülkelerin garantörlüğünde elde etmek istiyor" dedi.

Münbiç neden önemli?
Olaylar

Münbiç neden önemli?

Fırat Kalkanı Harekatı ile Azez-Cerablus arasındaki 90 kilometrelik hattın DEAŞ'tan temizlenmesi, bu örgütün Türkiye'ye yönelik tehditlerini ciddi oranda azalttı. Bab kentinin de özgürleştirilmesiyle DEAŞ'ın Suriye'nin kuzeyinden tamamen sökülüp atıl

SETA'dan
Araştırma

SETA'dan "Başkanlık Sistemi Tartışmaları" raporu

Rapora göre, 2010-2015 yılları arasındaki dönemde incelenen 17 gazeteden 5'inde başkanlık sistemine ilişkin olumlu tek bir yazı bulunamadı. Olumlu yazılara en çok yer veren gazetelerin arasında da 43 yazıyla Star gazetesi birinci sırada çıktı

Dış Politika

"Enerjide Rusya da Türkiye'ye bağımlı"

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı Ekonomi Uzmanı Karagöl:" "Rusya enerjide uluslararası anlaşmaları hiçe sayarsa 'harakiri' yapmış olur.Türkiye zorlanırsa, acil ihtiyaç Katar ve Cezayir gibi ülkelerden LNG olarak karşılanabilir"

STK'lar

"Oyuna gelme! Milli iradeye sahip çık!"

Hukukçular Derneği Genel Başkanı Sarı:"Kimi grupların seçim hukukunu görmezden gelerek başlattığı kampanyalarla, seçimlerin adil bir şekilde geçmesini engelleyecek olumsuzluklara karşı elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz"

İşte 11 başlıkta Başkanlık sistemi
Politika

İşte 11 başlıkta Başkanlık sistemi

SETA, başkanlık sistemiyle ilgili analizini 11 başlıkta topladı. Yasama, yürütme ve yargının dinamik ve daha güçlü olmasını sağlayan başkanlıkla, hükümet krizlerinin de önüne geçilmiş olacak.

Burhanettin Duran kimdir?
STK'lar

Burhanettin Duran kimdir?

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Vakfı Genel Koordinatörlük görevine getirilen Prof. Dr. Burhanettin Duran kimdir?

'Hiçbir devlet paralel yapıya izin vermez'
Olaylar

'Hiçbir devlet paralel yapıya izin vermez'

Önceki gün Washington'da konuşan Atalay, "Hiçbir devlet kendi bünyesinde hem de yargı ve güvenlik gibi alanda hiçbir yapılanmayı kabul edemez. Bu noktada yapılan çalışmalar tamamen hukukun içinde" dedi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.