Haram ve helal şuurunda olalım
Ramazan Günlüğü

Haram ve helal şuurunda olalım

Bütün ibadetler Allah’a yakınlaştırmak içindir. Kul Allah’a ne zaman yakın olur? Secdede… Secde de Namazın rükünlerinden birisidir. Oruç ibadeti, Namaz, zekat bizleri Allah’a yakınlaştırır.

Olaylar

"Cemaat=Din demek değildir"

“Bizim her şeyimiz Allah için ve onun maksadının ve amacının gerçekleşmesine yönelik olmalıdır. Dolayısıyla geriye kalan Devlet, cemaat, mezhep, meşrep, tarikat vs. hepsi ARAÇTIR...” diyen Şemsettin Özdemir cemaat=din anlayışının yanlış ve tehlikeli olduğunu kaydederek."Cemaat=Din demek değildir" diyor.

İslam herkese rahmettir
İslam

İslam herkese rahmettir

Onlar öyle kimselerdir ki, kendilerine bir yerde egemenlik versek, namazı kılarlar, zekâtı verirler, iyiliği emrederler ve kötülükten alıkoymaya çalışırlar. İşlerin sonu Allah’a varır.”- Hac Sûresi, 22/41

Bir ömre bedel Kadir Gecesi
İslam

Bir ömre bedel Kadir Gecesi

“Şüphesiz Biz onu (Kur'ân'ı) kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner." /Kadr

Rahmet Peygamberine Veda
Dinler

Rahmet Peygamberine Veda

Alemlere rahmet olarak gönderilen, İslam peygamberi Hz.Muhammed (a.s)'in refik-i ala'ya (yüce dosta) kavuştuğu bugün, onun son sözlerini bir kez daha hatırlayalım.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.