Paralel subaylardan ihanet girişimi
Olaylar

Paralel subaylardan ihanet girişimi

FETÖ üyesi askerler Genelkurmay Komuta Kademesini ele geçirmeye kalkıştı. Emniyet birimleri teyakkuzda, ihanet girişiminde bulunan askerlerin gözaltına alınması için operasyon başlatıldı.

FETÖ'nün infaz timi
Olaylar

FETÖ'nün infaz timi

Gülen’in hayatı hakkında kitap yazmaya hazırlanan gazeteci Haydar Meriç’in 2011’de öldürülmesinde FETÖ/PDY çıktı. Olaya ilişkin İstanbul merkezli 22 ilde başlatılan operasyonda 30 istihbarat polisi gözaltına alındı. Zanlıların, Baykal ve MHP’li milletvekillerine kumpas kuran böcek ekibinde de yer aldıkları ortaya çıktı.

Politika

"DEAŞ'e karşı olanlar terör örgütü değilse El Nusra niye terör örgütü?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa Parlamentosu'nun koridorlarında bakıyorsunuz YPG terör örgütünün paçavraları asılı ve onun önünde de ülkemizdeki bölücü terör örgütünün parlamentoya destekleriyle soktuğu kişiler poz veriyor. Bunu batıya söylediğimizde hepsinin söylediği şey şu. 'Ama onlar DAEŞ'e karşı'. Eğer DAEŞ'e karşı olanlar terör örgütü değilse o zaman El Nusra'ya niye terör örgütü diyorsunuz?" dedi.

FET֒yü bitirecek kritik hamle
Politika

FET֒yü bitirecek kritik hamle

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Paralel’in devlet içindeki son unsurlarına ve ekonomik operasyonlarına karşı atılacak adımları Star’a açıklayarak, örgüte destek verenleri uyardı.

MHP'de sular durulacak mı?
Yazarlar

MHP'de sular durulacak mı?

Kimse Türkiye'den vazgeçme lüksüne sahip değil. Herkes Türkiye'yi yanına almak istiyor. Ama kimse "Hayır" diyebilen bir Türkiye istemiyor..

Emniyette temizlik hazırlığı
Olaylar

Emniyette temizlik hazırlığı

İçişleri Bakanlığı, valiler, kaymakamlar ve emniyet müdürleri için geniş kapsamlı hazırlanan raporlarda emniyet içindeki üst düzey birimlerde görevli olanların yüzde 40’ının paralel yapıya yakın olduğunu tespit etti.

Son bin yılın en tehlikeli örgütü
Politika

Son bin yılın en tehlikeli örgütü

"Paralel yapının karakter, kişilik anlamında ne rengi, ne kokusu var" diyen Enerji Bakanı Albayrak tam mücadele mesajı verdi: Bu yapı, 28 Şubat’tan sonra eğitim kurumlarıyla bir nesli heba etti. Son on yıldır siyaseti dizayn etmeye çalışan her yapı tasfiye oldu. Bunlar da helak olacak. Hükümet olarak sonuna kadar bunlarla mücadele edeceğiz."

Yüksekova’da hain sızıntı
Olaylar

Yüksekova’da hain sızıntı

Hakkari Yüksekova’da teröristlere yönelik büyük operasyonla ilgili valiliğe giden ‘gizli’ yazının PKK’nın yayın organına operasyondan 25 gün önce paralel yapı tarafından sızdırıldığı ortaya çıktı.

Bahçeli:
Politika

Bahçeli: "Ahlaksız siyaseti defedeceğiz"

MHP Lideri Bahçeli, partisini mahkeme eliyle dizayn etmek isteyenlere meydan okudu: 'MHP ayak oyunlarına, sinsi operasyonlara, ahlaksız tuzaklara hazırlıklıdır ve 47 yıllık birikimiyle her musibeti defedecek cesarettedir.' dedi.

KPSS soruşturmasında 44 tutuklu
Sınavlar

KPSS soruşturmasında 44 tutuklu

Türkiye'nin en büyük soru hırsızlığı olarak gösterilen 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının çalınmasıyla ilgili soruşturma kapsamında 44 tutuklu bulunuyor.

Kızılay saldırısında inanılmaz iddia: Acil ihbar uyutuldu
Olaylar

Kızılay saldırısında inanılmaz iddia: Acil ihbar uyutuldu

Katliamın planlayıcısı Vahit Ayçil hakkında gelen ihbarın sümen altı edildiği öne sürüldü. Paralel Yapı ile bağlantı şüphesi bulunan iki polis açığa alındı. Teröristin kimliği ihmal nedeniyle Şanlıurfa’ya giriş yaptıktan ancak üç saat sonra tespit edilebildi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.