“Pozitif Psikolojinin temeli Mevlana’ya dayanıyor”
Etkinlikler

“Pozitif Psikolojinin temeli Mevlana’ya dayanıyor”

Üsküdar Üniversitesi 2. Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyi Yaşamanın Bilimi” temasıyla gerçekleştiriliyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nevzat Tarhan, pozitif psikolojinin insanların ruh halini sıfırdan artıya çıkaran bir alan olduğuna dikkat çekerek 90’lı yıllarda ortaya çıkan Pozitif Psikolojinin temellerinin Mevlana’nın işaret ettiği öğretilere dayandığını söyledi.

Tarhan:
Etkinlikler

Tarhan: "Göç, sosyal bir tusunamidir, Batı sınavı kaybetti"

Uluslararası Göç ve Çocuk Sempozyumunun açılışında konuşan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Suriye’de yaşanan mülteci sorununu insan eliyle oluşturulmuş bir afete benzeterek, büyük çoğunluğu Türkiye’ye savrulmuş bir toplumun olduğunu söyledi. Bu durumu “sosyal bir tsunami” olarak tanımlayan Tarhan, batının bu sınavı kaybettiğini Türkiye’de devletin ve toplumun bu kişilere sahip çıktığını ifade etti.

Tarhan: “Almanya’da mükemmellik merkezi kuracağız”
Sağlık Kurumları

Tarhan: “Almanya’da mükemmellik merkezi kuracağız”

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi olarak Almanya’da varlık göstermeye karar verdik. Eğitim ve sağlık alanındaki ihtiyacı karşılamak üzere hem Türkiyeli hem Almanlar için buradayız. Mükemmellik merkezi oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Nevzat Tarhan'a başkanlık ödülü
Bilimadamları

Nevzat Tarhan'a başkanlık ödülü

Üsküdar Üniversitesi Rektörü, psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ECNS Derneği’ne (EEG & Clinical Neuroscience Society) ve tıp camiasına katkılarından dolayı ECNS yıllık toplantısında Başkanlık Ödülü’ne layık görüldü.

“Ben bu mesleği neden istiyorum?”
Eğitim Güncel

“Ben bu mesleği neden istiyorum?”

Üniversite sınavlarını geride bırakan öğrenciler, 6 Temmuz’da başlayacak tercih dönemini bekliyor. Yapacakları tercihle hayatlarının en önemli kararını verecek olan adaylar, kendileri için en uygun ve doğru mesleği nasıl bulacaklar?

20 adımda çocuk eğitimi!
Çocuk

20 adımda çocuk eğitimi!

İyi, başarılı ve mutlu çocuk yetiştirmenin ilk kuralı çocuk ile doğru iletişim kurmaktan geçiyor. İşte çocuk yetiştirmenin altın kuralları...

Türkiye’de en çok yalanı kimler söylüyor?
Toplum

Türkiye’de en çok yalanı kimler söylüyor?

Prof. Psikiyatr Nevzat Tarhan’a göre, yurtdışında üretilen kişilik testleri gibi yurt dışında üretilen yalan makineleri de Türkiye’ye uymuyor. Duygu temelli olan Türk toplumunda erkekler oyalama yalanları, kadınlar alışveriş yalanları söylüyor.

Abartılı öz güven korkaklık belirtisi
Toplum

Abartılı öz güven korkaklık belirtisi

Abartılı öz güven rolü oynayan kişiler aslında korkular ve kendi içinde çatışmalar yaşıyor. Kendini güvende tutmak için de abartı derecesinde öz güvenli rolü oynuyor.

Uzmanından
Sınavlar

Uzmanından "tercih" uyarıları!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, tercihler öncesinde öğrenci, rehber öğretmen ve velilere dikkat edilmesi gerekenler konusunda çok önemli hatırlatmalarda bulundu.

İnternet

"Selfie çekmek narsistik bir doyum"

Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Kişinin özel durumlar dışında, her davranışı kayıt altına alarak selfie çekmesini narsistik bir doyum olarak yorumlamak gerekir" dedi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.