Logolar poşetlerden ‘stoklar bitince kalkacak’
Medya

Logolar poşetlerden ‘stoklar bitince kalkacak’

Ücretli poşet uygulamasına geçilmesinin ardından alışveriş poşeti kullanımının yüzde 70 azaldığı belirtildi. Market reklamı taşıyan poşetler ise bir süre sonra yerini çevre temalı poşetlere bırakacak.

Marka ve patent başvurusunda büyük artış
İcat & İnovasyon

Marka ve patent başvurusunda büyük artış

Türkiye’de Sınai Mülkiyet Yasası’nın onaylanmasının üzerinden bir yıl geçerken Interpress’in Türk Patent ve Marka Kurumu verilerinden derlediği bilgilere göre 2017 yılında patent başvurularında yüzde 33 oranında marka başvurularında ise yüzde 13 oranında artış yaşandığı belirlendi.

Şirketler

"Ne veriim abime" marka oluyor

Ankara'da faaliyet gösteren bir firma "Ne veriim abime" esprisini pizza markası olarak tescil ettirmek için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) başvurdu.

İşte dünyanın en değerli 10 markası
Araştırma

İşte dünyanın en değerli 10 markası

Dünyanın en değerli markası artık Apple.Uluslararası reklam ve halkla ilişkiler şirketi WPP ve marka değerleme uzmanı şirket Millward Brown tarafından yapılan araştırmaya göre 10 yıl sonra Google'ı geçerek dünyanın en değerli markası'unvanını kazandı

“Darülaceze” marka oldu
STK'lar

“Darülaceze” marka oldu

1895 yılında Cennet Mekân Sultan Abdülhamid Han tarafından Okmeydanı'nda kurulan, kurulduğu günden bugüne kimsesizlerin kimsesi olan Darülaceze, marka oldu.

2013'ün en değerli markaları
EKONOMİ

2013'ün en değerli markaları

Şirketlerin marka değerlerini inceleyen InterBrand sitesi 2013'ün en değerli 100 şirketini sıraladı. Listede Apple'ın Coca Cola'yı geride bıraktığı görüldü. İşte bu yılın en değerli 100 şirketi

Dünyanın en değerli markaları
YAŞAM

Dünyanın en değerli markaları

WPP aracılığı ile Millward Brown Optimor tarafından her yıl gerçekleştirilen BrandZ En Değerli Küresel Marka çalışması, bu yıl 8'inci kez yayımlandı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.