Kanuni'nin hatıraları Macaristan'da yaşayacak
Tarih

Kanuni'nin hatıraları Macaristan'da yaşayacak

Zigetvar Kuşatması sırasında 7 Eylül 1566'da hayatını kaybeden Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın Macaristan'da türbesinin de bulunduğu bölge, yıl sonuna kadar açık hava müzesine dönüştürülecek.

Macaristan'da seçim öncesi tartışmalar
Olaylar

Macaristan'da seçim öncesi tartışmalar

"Yanlışa cesurca karşı gelen ve Allah'tan başka hiç kimseden korkmayan Atilla'nın torunlarıyız." Macar milliyetçiliğini savunan Jobbik partisi lideri tarafından bundan dört yıl önce Türkiye'de ve Türkçe olarak söylenen bu cümleler Macaristan'da son dönemlerin en büyük seçim kampanyası malzemesi oldu.

Soros Macaristan'ı ikiye böldü
Olaylar

Soros Macaristan'ı ikiye böldü

Siyaset bilimci Doçent Dr. Kiszelly: "Soros, sivil toplum kuruluşları aracılığıyla toplumları dönüştürmek istiyor. Hükümeti kontrol etmek ve eleştirmek STK'ların görevi ama bunu gizli bir ajanda kapsamında yapmaya hakları yok." dedi.

Utanç tekmesi ödüllendirildi
Olaylar

Utanç tekmesi ödüllendirildi

Macaristan’da, polis çemberinden kucağında çocuğu ile kaçmak isteyen mülteciye çelme takarak düşüren kameraman Petra László ödüllendirildi. Çektiği belgesele hem ödül, hem devletten para, hem da yayın garantisi aldı.

Kendime başıbozuk tavsiyeler
Yazarlar

Kendime başıbozuk tavsiyeler

"Tüm hesapların bu dünyada görülmesi gerektiğini düşünüp de kendini zelil etme. Bırak sana zulmedenler kendi zilletlerinde boğulsunlar. Bırak sana haksızlık edenler kendi haksızlıklarını anlayacakları güne kadar oyalansınlar. Hesabın kesininin o büyük günde olduğunu unutma. "

Türk şirketi 500 bin avroluk
Olaylar

Türk şirketi 500 bin avroluk "jilet tel" talebini reddetti

Şirket sahibi Murat Ekrek, Macaristan’dan gelen ve tel örgü için kullanılan jilet tel talebini reddetti. Ekrek, “Dik duruş sergileyerek belki dünyada kaybolmuş bir takım mefhumların tekrar canlanır, diyerek; şirketlerin de duygusal yönlerinin olduğunun insanlar tarafından bilinmesi gerekir.”dedi

O kameraman yargılanacak
Olaylar

O kameraman yargılanacak

Macaristan'da polisten kaçmaya çalışan sığınmacılara tekme atıp, çelme takan kadın kameramanın tutuksuz yargılanacağı bildirildi.

Macar kameramandan insanlığa çelme
DÜNYA

Macar kameramandan insanlığa çelme

Aşırı sağ çizgideki Jobbik Partisi’ne (Daha İyi Macaristan Hareketi) yakınlığıyla bilinen N1TV kanalı için çalışan Petra Laszlo’nun çirkin hareketi anı anına görüntülendi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.