Kadıköy Anadolu Lisesi ayakta!
Toplum

Kadıköy Anadolu Lisesi ayakta!

Kadıköy Anadolu Lisesi idaresi öğrencileri İslamcı vakıf ve derneklerin etkinliklerine gitmeye zorladı. Lisede yatılı kalan öğrencilere ise sık sık habersiz baskın yapıldığı öğrenildi. Sohbete katılmak istemeyen bir öğrenci ise soruşturma açıldı.

İşte MEB'in yeni yol haritası!
Eğitim Güncel

İşte MEB'in yeni yol haritası!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yılın sonuna kadar uygulayacağı yol haritasını belirledi. Lisede çift diplomalı yapıya geçilecek, Öğretmenlik meslek kanun taslağı oluşturulacak, okul öncesi ilkokul ve ortaokullarda uygulanmak üzere 'Satranç Öğretim Programı' hazırlanacak.

Liselere kayıtta izlenmesi gereken yol haritası!
Eğitim Güncel

Liselere kayıtta izlenmesi gereken yol haritası!

TEOG sınavları bitti. TEOG sonuçlarının açıklanmasıyla öğrenci ve velileri okula kayıt telaşı alacak. Peki, liseye kayıt olurken takip etmeniz gereken yol ne? Liseye kayıtta nelere dikkat etmelisiniz? Lise kayıtları hangi tarihlerde olacak? İşte lise kayıtlarıyla ilgili merak ettiğiniz herşey!...

Liseliye 150 bin liralık 'karne hediyesi'
Mesleki Eğitim

Liseliye 150 bin liralık 'karne hediyesi'

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, Milli Eğitim Bakanlığı ile 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' protokolü imzaladıklarını belirterek, '2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren mezun olac

Atılmak kolaylaştı
Eğitim Kurumları

Atılmak kolaylaştı

TBMM’ye sunulan torba tasarıyla okul öncesinden üniversiteye kadar bir çok mevzuat, kararname değişiyor, eğitim silbaştan düzenleniyor. Tasarıyla akademisyenlere yaptırımlar genişliyor, soruşturma kolaylaşıyor, “meslekten ihraç” mekanizmasıyla üniversiteye dönüş yolu kapatılıyor.

SGK'dan gençlerle ilgili yeni düzenleme!
Finans

SGK'dan gençlerle ilgili yeni düzenleme!

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, lise mezunlarında 20, yükseköğrenim mezunlarında 25 yaşını geçmemek üzere, okullardan mezun olanların 2 yıl daha genel sağlık sigortalısı sayılacağını ve sağlık hizmetlerinden faydalanabileceklerini belirtti.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.