Irak’ta bakanlıklara ilişkin kriz çözülemiyor
Olaylar

Irak’ta bakanlıklara ilişkin kriz çözülemiyor

Kerbela’daki İmam Hüseyin’in türbesine düzenlenen Erbain ziyaretlerinin dün sona ermesiyle yaklaşık bir haftadır kapalı olan yollar yeniden açıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kerbala’ya yürüyerek gidenlere Başbakan Adil Abdulmehdi de eşlik etti. Yürüyüş, televizyon kanallarından ve sosyal medyadan canlı olarak yayınlandı. Ülkenin en yetkili isminin ve Iraklı Şii liderlerin törene katılmasına ilişkin yapılan yorumlar övgüden reklam yaptıkları iddiasına kadar geniş bir yelpazede yer aldı.

Muharrem ayı Orucu Ne Zaman Tutulur?
İslam

Muharrem ayı Orucu Ne Zaman Tutulur?

Muharrem ayı 2018 yılında 11 Eylül Salı günü başlıyor. Bugün aynı zamanda Hicri yılın ilk günüdür. Müslümanlar için bir dönüm noktası olan hicret, tarihte yeni bir sayfa açmıştır. Muharrem ayı orucu olarak da bilinen oruç, Kerbela olaylarında şehitlerin çektikleri zorluklar için tutulur.

Prof.Arslan:
Etkinlikler

Prof.Arslan:"Amerika dindardır, Avrupa ateist"

Prof. Dr. Hüsamettin Arslan, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Bir Gerçeklik Olarak Din” adlı söyleşisinde:"günümüzde her şeyin soyut olarak algılandığını,dinin gerçek ve somut olduğunu" söyledi.

Kerbela,
İslam

Kerbela, "Matem Törenleri'yle" anıldı

Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ile 71 arkadaşı şehit edilişlerinin 1374. yıl dönümlerinde Irak’ın Kerbela kentinde düzenlenen "Matem Törenleri"yle anıldı.

Görmez:
İslam

Görmez: "Yeni Kerbelalar yaşanmasın"

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Dünyadaki bütün Müslümanların yeni Kerbelaların yaşanmaması için ortak bir dil, kültür, düşünce geliştirmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

Kerbela'da Ne Olmuştu?
İslam

Kerbela'da Ne Olmuştu?

Türkiye halkının tarihsel belleğinde derin izlr taşıyan Ehl-i Beyt ve Kerbelâ olgusu hem Sünilerin hem de Şii ve Alevilerin ortak acısıdır...

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.