Bin aydan hayırlı gece
Ramazan Günlüğü

Bin aydan hayırlı gece

“Doğrusu biz Kur’ân’ı Kadir Gecesinde indirmişizdir. Kadir Gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir. “ (Kadir sûresi, 1-5)

Kur’ân hayatımıza iniyorsa kadir gecemiz vardır
İslam

Kur’ân hayatımıza iniyorsa kadir gecemiz vardır

Kitabımız Kur’an, Kadir Gecesine değil, insanlara inmiştir. Bize inen Kur’an bu gecede indiği için bu geceyi 30 bin geceden hayırlı kılıyorsa, bizim hayatımıza yön verecek şekilde bize inen Kur’an, bizim kadrimizi kıymetimizi nasıl arttıracaktır?

Görmez: Kadir Gecesi kadrimizin yücelmesine vesile olsun
İslam

Görmez: Kadir Gecesi kadrimizin yücelmesine vesile olsun

Diyanet İşleri Başkanı Görmez "Rabbimizden niyazım, asırlar önce Kadir Gecesi nasıl Kur'an'ı getirdiyse, ülkemize, milletimize ve bütün İslam alemine Kur'an'ın merhametini, sevgisini getirsin. Kadir Gecesi kadrimizin yücelmesine vesile olsun" dedi.

Ramazan bağışlanmak için fırsattır
Ramazan Günlüğü

Ramazan bağışlanmak için fırsattır

Büyük günahların affını Allah Teâlâ tövbeye bağlamıştır. Tövbe pişman olmak, Allah'tan affetmesini dilemek ve bir daha yapmamaya azmetmekle gerçekleşir. Allah'a şirk koşmak (bir tek Allah'tan başka tanrılar edinmek ve bunlara tapınmak) müstesna Allah'ın bağışlamayacağı bir günah yoktur.

Kadir Gecesi
İslam

Kadir Gecesi

"Bazı gafillerin, bin geceden hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi'nde beş vakit namaz kılarak veya bu geceyi ihya ederek yıl boyu veya ömür boyu ibadetlerden muaf olma hesabı yaptıklarını işitiyoruz. Bir gecenin şu veya bu kadar hayırlı ve değerli olması, müminin yükümlü olduğu ibadetlerin yerini tutacağı manasına gelmez."

Bir ömre bedel Kadir Gecesi
İslam

Bir ömre bedel Kadir Gecesi

“Şüphesiz Biz onu (Kur'ân'ı) kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner." /Kadr

Münâcât
Yazarlar

Münâcât

“Ey bir gecenin içine bin aylık hayrı sığdırmaya kâdir olan, bizim nice bin aya yetecek günahımız var, bir kalemde hepsini silecek misin?”

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.