Akşener'den gençlere: Atın fava bekleyin
Politika

Akşener'den gençlere: Atın fava bekleyin

Türkiye'nin 2019'a 10 yıldır büyüttüğü ekonomik problemlerle girdiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İnşallah seçimden sonra yeni bir 94 krizi yaşamayız. Elektrik faturasını ödeyemeyen 10 milyon nüfus var" dedi. Gençlere seslenen Akşener, "Gelin geleceği beraber kuralım. Sizin deyiminizle atın fava bekleyin" ifadesini kullandı.

Askere 3 bin TL, anneye 4 bin TL
Olaylar

Askere 3 bin TL, anneye 4 bin TL

Yıl sonu yaklaşmasıyla birlikte asgari ücret tartışmaları da başladı. Bu yıl masaya 2 bin lira net asgari ücret gelmesi bekleniyor. Asgari ücret sadece işçilerin maaşlarını değil, işsizlik ödeneğinden borçlanmaya, tazminattan sosyal yardımlara kadar birçok ücreti de doğrudan etkiliyor. Bu yüzden yeni yılla birlikte borçlanma miktarları da artacak.

6 dil biliyor ama işsiz
Dünya Hali

6 dil biliyor ama işsiz

İngilizce, Arapça, Latince, Türkçe, Rusça ve Ukraynaca bilen Suriyeli doktor Muhammed Ajaj, İzmir'de inşaat işçiliği, tezgahtarlık, ve garsonluk yaparak geçimini sağlamaya çalışıyor.

Üniversite mezunu 657 bin kişi işsiz!
Üniversiteler

Üniversite mezunu 657 bin kişi işsiz!

Komilik yapan sosyolog, iktisat mezunu işsiz, özel güvenlik görevlisi kamu yönetimi mezunu… Üniversite okumak yetmiyor. Üniversitelilerin bazıları işsiz, bazıları ise mesleğiyle ilgisi olmayan vasıfsız işlerde çalışıyor.

1.5 milyon kişiye iş bulunacak
İş Dünyası

1.5 milyon kişiye iş bulunacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı 2014 yılı sonuna kadar 1,5 milyon işsize ulaşarak iş bulmalarına yardımcı olmayı ve İş ve Meslek Danışmanlığı kapsamında hizmet sunmayı hedeflediklerini açıkladı.

İşsize 750 lira maaş
İş Dünyası

İşsize 750 lira maaş

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, işsiz gençleri iş sahibi yapma konusunda "İşbaşında eğitim" adıyla yeni bir programı uygulamaya koyacaklarını söyledi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.