Ekrem İmamoğlu:
Toplum

Ekrem İmamoğlu: "Her 4 gencin birisi işsiz"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "1 Nisan'da yeni bir dönem başlatıyoruz. Yoksulluğa hızlı çözümler bulacağız. Bu şehirde gıdaya erişimi ucuzlatacağız" dedi.

Hamile işçinin yasal hakları
Olaylar

Hamile işçinin yasal hakları

Patron hamile işçiyi işten çıkaramaz, günde 7,5 saatten fazla çalıştıramaz. Kadın işçi bu nedenle işten atılırsa işe iade davası, ayrımcılık davası veya 30 kişinin altında işçi çalıştıran bir işyeri ise kötü niyet tazminatı talebi ile dava açabilir.

Merkez Bankası'ndan işçilere sürpriz destek
Olaylar

Merkez Bankası'ndan işçilere sürpriz destek

Merkez Bankası ekonomisti Kurmaş Akdoğan, IMF’nin yıllarca Türkiye’ye tavsiye ettiği işten çıkarmaların maliyetinin azaltılmasına yönelik işgücü piyasalarının esnetilmesi konusuna farklı bir yorum getirdi.

Zonguldak'taki bir maden ocağında patlama
Olaylar

Zonguldak'taki bir maden ocağında patlama

Zonguldak'ın Kilimli ilçesindeki bir maden ocağında patlama meydana geldi. Ocakta mahsur kalan 5 işçiden 2'si kurtarıldı. 3 işçi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kıdem tazminatında sistem değişiyor
Finans

Kıdem tazminatında sistem değişiyor

Kıdem tazminatında yeni bir sisteme geçmek isteyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yaptırdığı anketle işçi, işveren ve işsizlerden oluşan farklı kesimlere kıdem tazminatını sordu. Ankette çalışanların yüzde 86'sının kıdem tazminatını alamadığı sonucuna ulaşan bakanlık, bunun üzerine tüm çalışanların kıdem tazminatını alabileceği yeni bir sistem hazırladı.

Çin'de heyelan
Ülkeler

Çin'de heyelan

Ülkenin güneydoğusundaki Fucou eyaletinde hidroelektrik projesinin yürütüldüğü inşaat alanında meydana gelen toprak kaymasında 35 işçinin kayıp olduğu açıklandı...

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.