Siyaset dersi olarak popülizm
Yazarlar

Siyaset dersi olarak popülizm

Avrupa'nın şu an yaşadığı siyaset krizi sosyoekonomik şartların getirdiği bir sorun olarak Batı toplumlarının refahını besleyen nehrin kurumaya başlıyor olmasının sonucu olduğu kadar siyaset ahlakının da iflasından bağımsız değil.

Kendi kendisini yiyor Avrupa
Yazarlar

Kendi kendisini yiyor Avrupa

Avrupa'nın,Türkiye üstünde somutlaşmış sorunlarını anlamak ancak onun büyük sömürgecilik (Koloniyalizm) ve Oryantalizm tarihini kavramakla kabildir.

BM’den Almanya’ya ayrımcılık eleştirisi
Ülkeler

BM’den Almanya’ya ayrımcılık eleştirisi

BM Çalışma Grubunun raportörü Ricardo Sunga, "Afrika kökenliler her gün ırkçılık, ön yargı ve yapısal ırkçılıkla karşılaşıyorlar. Irkçı şiddetin ve nefret suçlarının kurbanı oluyorlar. Güvenlikten endişe ediyorlar ve saldırıya uğradıklarından dolayı belirli yerlere gitmekten kaçınıyorlar" dedi.

Seküler çağın sonu
Yazarlar

Seküler çağın sonu

"Aşırı sağcı, ırkçı partilerin en uç noktaya kadar dillendirdikleri İslamofobik söylemler merkez siyasetçiler tarafından biraz daha yumuşatılarak daha doğrusu alıştırarak yasalaştırılıyor."

Bir günah keçisi olarak
Yazarlar

Bir günah keçisi olarak "Ortadoğu"

Yapay bir kavram olan "Ortadoğu"yu coğrafyamızda yaşanan insanî trajedilerin sorumlusu bir özne haline getirmek, bizim açımızdan hayatî önem taşıyan bir mücadeleyi "kalleş bir kültürün vahşiliği"ne indirgeme anlamına gelir

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.