“Ne Olacak Bu İmam Hatiplerin Hali?” Sorularına Cevaplar
Fikir

“Ne Olacak Bu İmam Hatiplerin Hali?” Sorularına Cevaplar

İmam Hatipler, Batılılaşma hareketleri çerçevesinde rejimi koruma amacıyla kurulmuş olmasına rağmen, halk bu okulları, sistemin-devletin merkezinden alarak kendi merkezine doğru çekmiş, böylece İmam Hatipler kurulma gerekçelerinin tersine daha sağlam bir fonksiyona sahip olmuştur.

MEB'den imam hatipliler için 12 etkinlik
Eğitim Kurumları

MEB'den imam hatipliler için 12 etkinlik

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu yıl da eğitimde birçok yeniliğin öncüsü oldu. 2015 faaliyet raporunu yayınlayan MEB, Anadolu İmam Hatip Liseleri için birbirinden faydalı 12 etkinlik gerçekleştirdi. Bakanlık yetiştirilen gençleri milli ve manevi değer

Olaylar

"28 Şubat'ın en büyük zulmü; katsayı"

ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Çakır: "Hukuk fakültesinde okumak istemiş olsanız, düz liseden mezun olan bir öğrenci ile aynı sınava giriyorsunuz, aynı şekilde doğru soruları cevaplıyorsunuz ancak ondan 30 puan geride başlıyorsunuz. 28 Şubat'ın imam hatip liseleri hatta öğrenciler üzerindeki en büyük zulmünü bu şekilde yaşamış olduk"

Süper İHL’ye yoğun ilgi
Eğitim Kurumları

Süper İHL’ye yoğun ilgi

Yabancı dil bilen, üstün nitelikli din görevlileri ile akademik çalışma yapabilecek öğrenci yetiştirmeyi amaçlayan Süper İmam Hatip Okulları’na talep patlaması yaşanıyor. Sayıları 15’e yükselen okullarda özel eğitim veriliyor.

İmam Hatipler milletin okuludur
Politika

İmam Hatipler milletin okuludur

100. Yılında İmam Hatip Liseleri Uluslararası Sempozyumu'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiyemizin bugüne kadar olan geçmişi buna tanıktır. İmam Hatip Liseleri aslında milletin okullarıdır' dedi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.