Dikkat çeken Hz. Muhammed detayı! Erdoğan'a hediye edilecek
Olaylar

Dikkat çeken Hz. Muhammed detayı! Erdoğan'a hediye edilecek

Hat Sanatçısı Bilal Akkaya, açılışı bugün yapılacak ve Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi İstanbul Yeni Havalimanı’nın sembolü olan kontrol kulesi için nadide bir eser icra etti. Eser bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilecek.

Hz. Muhammed çocukların da Peygamberiydi
Ramazan Günlüğü

Hz. Muhammed çocukların da Peygamberiydi

İtibar görmek için yaşın ön plana çıktığı, çocukların eşya muamelesi gördüğü, hatta geçim derdiyle öldürüldüğü bir ortamda Hz. Peygamber (sav) çocuklara gösterdiği eşsiz şefkat ve sevgiyle Cahiliyenin toplumsal değerlerini alt üst etmişti. Çocukların da Peygamberi olan Hz. Muhammed'i Derin Tarih'ten Adem Apak anlattı.

Cumhuriyet yazarlarına
Hukuk

Cumhuriyet yazarlarına "Charlie Hebdo"dan hapis cezası

Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürünü köşelerinde yayımlayan Cumhuriyet gazetesi yazarları Karan ve Çetinkaya, "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçundan ikişer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hz. Muhammed'i anlatan filmlere ödül verilecek
Görsel Sanatlar

Hz. Muhammed'i anlatan filmlere ödül verilecek

Siyer Vakfı'nın Hz. Muhammed'i en doğru şekilde tanıtabilmek amacıyla "Seni Anlamayan Yürek Kalmasın" temasıyla düzenlediği kısa film yarışmasının ödül töreni, 26 Ekim'de Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.