Politik tiyatro
Yazarlar

Politik tiyatro

Asıl sorun, batı demokrasilerinin şaşmaz ilkeleri olan bir sistem olduğuna inandırılmamızdır. Dünyanın hiç bir ülkesinde demokratik yönetimler dahil; baskı grupları, çıkar çevreleri ve en önemlisi müesses nizam denilen yapının belirleyici tercihleri her durumda demokratik oylamalara emanet edilmez.

Türkiye'nin artık Hollywood'da da oyu var
Türk Sineması

Türkiye'nin artık Hollywood'da da oyu var

Altın Küre Ödülleri'nin ilk ve tek Türk jüri üyesi Tapan, "Yapacağım lobi çalışmaları ve kuracağım iletişim ağları, Türk yapımlarının Altın Küre ve Oscar ödüllerine aday gösterilmesinde rol oynayacak." dedi.

Hollywood’un diktatör merakı
Görsel Sanatlar

Hollywood’un diktatör merakı

Son günlerde Sony’e yönelik siber saldırıyla gündeme gelen “The Interview - Röportaj” filmi Hollywood’un yabancı liderleri konu alan komedi türündeki birçok yapıtın aslında sadece son halkası.

Torunlarımın beni iyi anması istiyorum
Müzik Türleri

Torunlarımın beni iyi anması istiyorum

33 yaşında bir Türk kadını, erkek egemen Hollywood’da, film müzikleri sektöründe çalışıyor. 34 filmin müziğine imza atan Pınar Toprak “İleride torunlarımın ‘Vay be! Büyükannemiz ilk büyük aksiyon filminin müziğini yapmış!’ diye övünmelerini çok ister

Hollywood Kandil'e el attı
Diziler

Hollywood Kandil'e el attı

Covert Affairs adlı dizide Kürt teröristlere silah satan bir Yunan işadamını engellemek isteyen CIA ajanına, Ankara'da görev yapmış bir başka CIA ajanı yardım ediyor.

Hollywood'in tercihi Türkiye
Yabancı Sinema

Hollywood'in tercihi Türkiye

Oscar ödüllü aktör Russel Crowe'un Türkiye'de çekeceği film büyük bir heyecana sebep oldu ve ülkemizde çekilen yabancı filmleri hatırlattı. Hollywood yıldızları artık tek tek Türkiye'yi tercih ediyor.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.