Forbes ABD'deki FETÖ okullarını ifşa etti...
Olaylar

Forbes ABD'deki FETÖ okullarını ifşa etti...

ABD merkezli iş ve ekonomi dergisi Forbes'te yayımlanan bir makalede, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ABD'deki sözleşmeli okul ağının, bazı Türk vatandaşlarına vize almak amacıyla kullanıldığı ve okullardan FETÖ'nün diğer kurumlarına para aktarıldığı iddialarına dikkat çekildi.

FETÖ için yolun sonu görünüyor!
Olaylar

FETÖ için yolun sonu görünüyor!

ABD Başkanı Trump, Gülen’in iadesi için kurmaylarına hukuki çalışma talimatı verirken, FBI Türkiye’den örgütle ilgili yeni bilgi ve belgeler istedi. Gülen’i artık ABD’de tutamayacağını anlayan CIA’nin üçüncü ülke aradığı belirtiliyor.

Olaylar

"15 Temmuz askeri darbe değil, darbenin arkasın üç grup var"

Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ, 15 Temmuz darbe girişiminin bugüne kadar yaşanan darbelerle aynı havuzda olmadığını belirterek, "15 Temmuz'u bir askeri darbe olarak değerlendirmiyorum" dedi. TSK'nın kışla dışındaki askerleri izlemek için yeterli istihbarat imkanı olmadığını ifade eden Başbuğ, "Bunu MİT yapmalı" diye konuştu.

Gizli tanıktan flaş iddia…
Hukuk

Gizli tanıktan flaş iddia… "Gülen o ismi ekonomi bakanı yapacaktı"

TUSKON iddianamesinde gizli tanık Boran’ın TUSKON Genel Sekreteri firari şüpheli Mustafa Muhammet Günay hakkındaki “Günay, sabah uyandığında saçını ne tarafa taraması hususunu dahi Fetullah Gülen’e soran şahıstır. Cemaate milyon dolarlar aktarmaları şartıyla iş adamlarına fahri konsolosluklar satıyordu” ifadesi dikkat çekti. Gizli tanık, FETÖ'nün 17-25 Aralık süreci sonrası başarılı olunması halinde Günay'ın ekonomi bakanlığına getirmeyi planladığını öne sürdü.

Türkiye'den kimler Papa'ya mektup yazdı?
GÜNCEL

Türkiye'den kimler Papa'ya mektup yazdı?

Papa'ya Türkiye'den kimler mektup yazdı.? Dinler arası diyalog düşüncesi ne zaman oluştu? FETÖ'den Apo'ya mektup yazanlar ne istedi,neleri teklif ettiler? İşte Banu Avar'ın programında dile getirdikleri...

‘O askerler darbeye katıldı ama...’
Ülkeler

‘O askerler darbeye katıldı ama...’

Alman istihbarat şefinin, ‘Darbenin arkasında Gülen’in olduğuna dair kanıt yok’ sözünün ardından bu kez de İngiliz Meclisi’nin 15 Temmuz raporunda ‘Gülenci askerler darbeye katıldı ama örgütün bütünüyle darbeye desteği ya da Gülen’in talimatı için kanıt yok’ denildi

Şizofren ve megaloman
Yazarlar

Şizofren ve megaloman

.Gülen'i Müslümanların Pavlus'u yapacaklardı.. Ama başaramadılar. Allah dinini korudu. Gülen'in peşinden gidenler aslında Pavlus'un izinden gidiyorlar..

Gülen deyip geçmeyin!
Yazarlar

Gülen deyip geçmeyin!

Trump'un ayakları suya ermeye başladı. Bekâra karı boşamak kolay. FETÖ'nün kolay lokma olmadığını o da gördü.. FETÖ'nün "özgül ağırlığı" fazla!?

'Gülen: Darbe kansız ve güzel olacak'
Hukuk

'Gülen: Darbe kansız ve güzel olacak'

FETÖ itirafçısı Haluk S., Ankara Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmalarda 'bilgi sahibi' sıfatıyla ifade verdi. Haluk S., Fethullah Gülen'in "Darbe kansız ve güzel olacak" dediğini aktardı.

Derviş’in fikri.
Yazarlar

Derviş’in fikri.

Türkiye'de bakanlık yapmış, hala Erdoğan'ın partisinde vekillik yapan bazı isimler de Trump'a haber gönderdi. Ben bugüne kadar Amerikan Kongresi'ne seçilen bir kişinin bile Türkiye'ye haber gönderip, "Sizin adınıza çalışmak istiyorum" dediğini duymadım. Neden ülkenizi sevmeyenleri, MECLİS'e alıyorsunuz?

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.