Depremde telefonları nasıl kullanmalıyız
Olaylar

Depremde telefonları nasıl kullanmalıyız

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Karaçuha, deprem gibi kriz anlarında telefon görüşmesi yerine mesajlaşmanın tercih edilmesi gerektiğini belirterek, "Mesajlaşarak haberleşilirse şebekede trafik olmaz ve ses kanalı şebekelerde kullanılır hale gelir. Bu da ihtiyacı olan kamu kurum ve kuruluşlarının kriz anlarında sesli görüşme yapabilmesini sağlar." dedi.

İnternetini paylaşanlar dikkat! Ek ücret alınacak
İnternet

İnternetini paylaşanlar dikkat! Ek ücret alınacak

Akıllı telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. 15 Ocak 2019’dan itibaren mobil hotspot kullananlara aylık ek ücret yansıtılacak. Mobil internet paylaşımı aylık 9 TL olarak ücretlendirilecek.

Aç kapa cezaları zamlandı
Olaylar

Aç kapa cezaları zamlandı

Elektrik, telefon, internet ve doğalgaz abonelerinin şikayet ettiği açma kapama cezaları aldı başını gidiyor. Faturasını ödememesi sonucu hizmetleri kesintiye uğrayan abonelerden alınan ceza; elektrikte 33, 8 liraya çıkarıldı. GSM şirketlerinin yaklaşık 25 liralık söz konusu cezalarını yeni yılda artırıp artırmayacağı merak ediliyor.

3 Operatör El Sıkıştı
Araştırma

3 Operatör El Sıkıştı

GSM sektörünün 3 oyuncusu, cep telefonunun çalışmadığı 2 bin 128 yerleşim yerinin de hizmet ağına dahil edilmesi için el sıkıştı.

Oyuncu Olmak İçin Son Bir Hafta
Tiyatro

Oyuncu Olmak İçin Son Bir Hafta

Gösteri Sanatları Merkezi’nin (GSM), öğrenci kayıtlarında son 10 güne girildi. 24 Ağustos’ta başlayan başvurular 23 Eylül’de sona eriyor.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.