Okuma notları
Yazarlar

Okuma notları

"Gafil sabahladığında o gün ne yapacağını, akıllı ise Allah'ın kendisine ne yaptıracağını düşünür." - Hikmetler Kitabı/ Ataullah İskenderî

Eleme İslam ideolojidir, İslam değildir
İslam

Eleme İslam ideolojidir, İslam değildir

Müslüman ne gelenekçidir ne modernist, sadece Müslümandır. Yaşadığı zamanda Rasulüllah'tan beri 'sevad-ı azam' tarafından anlaşılagelen Kitaba ve Sünnete uygun yaşamayı hedefler.

Haccın esrarı
İslam

Haccın esrarı

"Güzel ahlak başkasına eziyet vermemek değil, arkadaşlarından ve komşularından gelecek eziyetlere tahammül edebilmektir."

Bir mühendislik projesi olarak Gülenizm
Yazarlar

Bir mühendislik projesi olarak Gülenizm

7 Şubat 2012’'de sinsice bir savaş açtınız ve mağlup oldunuz. O halde beddua, feryad ü figan etmeyecek, hakkınıza razı olacaksınız! Sebep olduysan, sonucuna katlanacaksın. Yoksa şimdi yerde yatanlara bakıp acı acı söylenme vakti midir: Keşke içinizde bir aksakallı olsaydı da, bu felaketler başınıza gelmeseydi!

Dünya çapında bir 'İslam müzik düşüncesi
Yerli Müzik

Dünya çapında bir 'İslam müzik düşüncesi" vardır

"Allah'ın ipine tutunup yükselen ve görüş zâviyesi ile birlikte görme şekli de değişen kişinin, mûsikîyi anlama şekli ve mûsikî hakkındaki tefekkürü de, Allah'ın ipine tutunup yükselmenin sağladığı geniş zâviye ile birlikte elbette farklılaşmakta ve zenginleşmektedir."

Ebû Hâmid el-Gazzâlî
Din Adamları

Ebû Hâmid el-Gazzâlî

"O, akıl terazisini zahir ve batın yönünde birlikte kullanmanın yöntemine erişmiş, dolayısıyla bizim gibi zorunlu modernler için de müsmir bir fener olmuştur."

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.