Fıtratımızdan bir parça: Fitre
Ramazan Günlüğü

Fıtratımızdan bir parça: Fitre

Ramazan'ın son 10 gününe girmiş bulunuyoruz. Bu günlerde Ramazan ayının kendine has ibadeti olan oruç gibi itikâfı da Peygamber Efendimiz'in sünneti olarak yaşatıyoruz. Ramazan'a veda ettiğimiz bu günlerde hayrımızı daha da artırmak için yaratılış bo

Fıtır sadakası (Fitre)
İslam

Fıtır sadakası (Fitre)

Fitre, oruç ibâdeti ile geçirilmiş bir ayın teşekkürü ve insan olarak yaratılmış olmanın minnet borcu olarak ödenir, bayramda yoksulların da sevinmelerini sağlar.

Zekat yükümlüsü
İslam

Zekat yükümlüsü

"Bu miktar ödendiği halde yoksulluk/ihtiyaç devam ediyorsa, bundan belki tek başına bir zengin sorumlu tutulamaz ama bu zengin de dahil bütün toplum sorumlu olur."

Fitre ve zekatlar PKK'ya gitti
Olaylar

Fitre ve zekatlar PKK'ya gitti

BDP ilçe ve belde başkanlarının terör örgütü PKK için Mersin merkez ve Erdemli ilçesinde fitre ve zekat adı altında para toplandığını tespit edildi.

Fitreler Somali'ye Ulaştı
Ülkeler

Fitreler Somali'ye Ulaştı

Afrika'ya yardım seferberliğiyle dünyaya örnek olan Türk halkının Diyanet aracılığıyla topladığı bağışlar Somalililerin yüzünü güldürdü

‘Fitre Şükür Sadakasıdır’
Dinler

‘Fitre Şükür Sadakasıdır’

Ramazan ayının en büyük özelliği paylaşma ve yardımlaşma duygusunun artması. Ramazan ayında verilen fitrelerin de buna uygun olarak cömert bir şekilde verilmesi tavsiye ediliyor.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.