Endonezya'da tsunami: En az 168 ölü
Olaylar

Endonezya'da tsunami: En az 168 ölü

Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansı (BNPB) sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, Sumatra ve Cava Adası arasındaki Sunda Boğazı'nda, Anak Krakatoa yanardağındaki volkanik aktiviteye bağlı olarak oluştuğu düşünülen tsunami sonrasında en az 168 kişinin hayatını kaybettiğini 745 kişinin yaralandığını ve 30 kişinin kayıp olduğunu duyurdu.

Krakatau Yanardağı'nda şimşek çaktı
Olaylar

Krakatau Yanardağı'nda şimşek çaktı

Endonezya'daki Krakatau Yanardağı'nda son 24 saatte 232 patlama gözlemlendi. Patlamalar, kendilerine has bir şekilde gökyüzünü ışıklandırırken o anlar kameralara yakalandı.

Adını değiştiren ülkeler
Ülkeler

Adını değiştiren ülkeler

Tarihte bazı ülkeler bağımsızlıklarını kazandıktan sonra isimlerini değiştirdiler. Doğu Pakistan-Bangladeş, Bechuanaland-Botsvana, Ubangi-Chari – Orta Afrika Cumhuriyeti, Seylan – Sri Lanka, Hollanda Doğu Hindistanı – Endonezya, Güney Rodezya ise Zimbabve oldu.

Endonezya'da 35 yıllık tebliğ mücadelesi
Ramazan Günlüğü

Endonezya'da 35 yıllık tebliğ mücadelesi

El Fatih Kaafah Nusantara Vakfı Başkanı Garamatan, Endonezya'nın ada şehri Papua'da 1982'den beri davet çalışmaları yürütüyor. Garamatan:"Toplum canlandı ve insanlar Müslüman olmaya başladı. Resmi rakamlar hala yüzde 30'ları gösterse de adanın yüzde 60'ı Müslüman olmuş durumda" ifadelerini kullandı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.