İslamcılık ezberini dergiler bozdu
Kitap

İslamcılık ezberini dergiler bozdu

Son 100 yılda yayımlanan İslami dergiler üzerinden İslamcılık okumaları yapan Vahdettin Işık, İslamcılık düşüncesinin en sağlam temellerinin İslamcı dergilerde attığını dile getiriyor. Mevdudi, Seyid Kutup gibi Radikal İslamcı yazarların ilk tercümelerinin nur talebesi Salih Özcan tarafından yapıldığınına dikkat çeken Işık, Radikal İslamcılık ve nurculuğun bir dönem aynı dergide okurla buluştuğunu söyleyerek ezber bozuyor.

Televizyon sinemayı kıskaca aldı
Film Eleştiri

Televizyon sinemayı kıskaca aldı

Film Arası Dergisi Aralık sayısında sinema ve TV ilişkisini ‘Televizyon Kıskacında Popüler Sinema’ başlıklı geniş bir dosyayla masaya yatırdı. Ömer Faruk Sorak ve Cansel Elçin’in konuk olduğu dergide ayrıca Steven Spielberg ve Çağan Irmak konulu iki özel dosya daha dikkat çekiyor.

Spor bağımlılıklardan koruyor!
Spor Güncel

Spor bağımlılıklardan koruyor!

Yapılan araştırmalara göre gençlik dönemlerinde yapılan spor; sorumluluk duygusu, öfke kontrolü, kendine güven duygusu ve ifade yeteneğinin yanı sıra kötü alışkanlıklardan da uzak durmayı sağlıyor.

Nokta Dergisi'ne polis baskını
Olaylar

Nokta Dergisi'ne polis baskını

Son sayısını yayına vermeye hazırlanan Nokta Dergisi'ne dün gece yarısı polis baskın yaptı.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla Nokta Dergisi'nin 18. sayısı toplatıldı, Twitter hesabının erişiminin engellenmesine karar verildi.

Haziran ayı dergilerinde neler var?
Edebiyat

Haziran ayı dergilerinde neler var?

Yaz mevsiminin ilk ayında dergiler zengin içerikleriyle çoktan raflardaki yerlerini aldı bile... Peki dergiler bu ay hangi konuları işledi? Birlikte bakalım...

Varlık Dergisi 80 yaşında
Edebiyat

Varlık Dergisi 80 yaşında

Bâbıâli Sohbetleri’nde Türkiye’nin en uzun ömürlü dergisi Varlık Dergisi ele alınıyor. Dergiyi Genel Yayın Yönetmeni Enver Ercan anlatacak. Toplantıyı edebiyatçı yazar İlyas Dirin sunacak ve yönetecek.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.