Dershane Nedir?
Eğitim Güncel

Dershane Nedir?

Günümüzde çoğu öğrenci derste yardımcı ihtiyacı duymaktadır. Bu alanda akla ilk gelen yardımcı destek ise dershane birimleridir.

Politika

"İnsanlık küresel sorunlara çözüm üretemiyor"

Gerçeklerle yüzleşmenin zamanının gelip geçtiğini dile getiren Yıldırım, "Maalesef dünya, gelişmiş dünya milletleri, insanlık küresel sorunlara çözüm üretemiyor. Ülkeler arasındaki rekabetler, insanlık değerlerini aşındırıyor. " dedi.

Suriye daha çok su götürür
Yazarlar

Suriye daha çok su götürür

Amerika Suriye'de bir eylem yaptı, ama kısa süre önce Mısır için de bir eylem yaptı. Ne yaptı? Trump Washington'da Sisi'yi kutsadı. Merkel'e bile yapmadığı izzet ikramı Mısır'ın darbeci generaline yaptı.

Mutfakta pratik çözümler...
MİZAH

Mutfakta pratik çözümler...

İnsanlar ellerindeki imkanları kullanarak öyle pratik çözümler bulmuşlar ki şaşırmamak elde değil. İşte akıllara zarar çözümler ve tasarımlar...

Kürt meselesinde çözüm nerede?
Yazarlar

Kürt meselesinde çözüm nerede?

"AKP’nin esas büyük hizmeti çözümü anlamlı görmesi ve toplumu buna ikna etmeye çalışması değil… Tarihsel bağlama oturtulduğunda Cumhuriyet dönemi boyunca ilk kez bir ‘siyaset alanı’ yaratması. "

Sur, Suriçi, Suriye...
Yazarlar

Sur, Suriçi, Suriye...

"Bu şartlar bir çıkmaz sokağa, bir kısır döngüye mi işaret ediyor derseniz kısa, kolay ve yanlış cevabım 'evet' olur. Doğru cevap 'hayır'dır. Hayır, çünkü sorunu çözecek olan Türkiye'dir, iktidardır, PKK değil"

Yanlış sorunun doğru cevabı?
Yazarlar

Yanlış sorunun doğru cevabı?

"Önce meselelerin ne olduğuna, nereden kaynaklandığına dair dürüst tespitler yaparak işe başlamalı. Yahut, "atın önüne et, itin önüne ot" misali sorun ve çözüm yaklaşımından vaz geçilmeyecekse yabancı komplosu aramaktan başka çare kalmıyor."

Mülteci krizi değil  ViCDAN KRiZi
Fikir

Mülteci krizi değil ViCDAN KRiZi

"Gelen insanları "yalnızca insan" olarak değil de, barbar ya da gayri Hıristiyan (i.e. Müslüman ya da Arap) olarak görmek ise, Batı uygarlığını dibe vurduran utanç verici bir zihniyetin tezahürü olarak okunabilir ancak."

'Çözüm' ile gelen refaha örgüt engeli
Olaylar

'Çözüm' ile gelen refaha örgüt engeli

Çözüm Süreci ile huzur ve güven ortamına kavuşan doğuda devletin yaptığı düzenlemelere karşı PKK bölge halkına zarar veren ve "barış süreci"ni sabote eden eylemlerini sürdürdü.

İyi örnekler Kürt meselesini çözer mi?
Yazarlar

İyi örnekler Kürt meselesini çözer mi?

“Bu nedenle de ‘çözüm’ iki taraf arasındaki ilişkinin otoriter zihniyetin hâkimiyetinden çıkmasını, mümkünse demokrat zihniyete doğru kaymasını ama her vakada kendine has ve o topluma özgü zihniyet bileşimini yeniden üretmesini gerektiriyor.”

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.