İran açık açık tehdit etti! Füzelerle vururuz
Olaylar

İran açık açık tehdit etti! Füzelerle vururuz

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacizade yaptığı son açıklamada, ABD'ye ait Afganistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'daki üslerin ve Körfez'deki ABD uçak gemilerinin İran füzeleri menzilinde olduğunu açıkladı.

Zarif'in Türkiye ziyareti
Dış Politika

Zarif'in Türkiye ziyareti

İran Dışişleri Bakanı Zarif ve beraberindeki heyet, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüştü. Basın açıklamasında İstanbul saldırısını kınayan Zarif, daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile de görüştü.

Dünyanın en etkili 100 kişisi
Olaylar

Dünyanın en etkili 100 kişisi

Times Dergisi'nin açıkladığı listede Obama, Putin, Merkel, Cinping, Castro, Modi, Kim, Çipras listede yer bulan devlet adamlarından bazıları oldu

Barzani: İran bize silah veriyor
Ülkeler

Barzani: İran bize silah veriyor

Bağdat ve Necef'in ardından Erbil'e giden İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani ile görüştü. Görüşme sonrası konuşan Barzani, IŞİD'e karşı mücadele için silah taleplerine cevap veren ilk ülkenin İran olduğunu söyledi.

Ülkeler

"İran, ilk adımları atmalı"

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, İran'ın müzakerelerle ilgili sunduğu planın "önemli bir katkı" olarak değerlendirildiğini söyledi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.