İsraf, başkasının hakkını gasp etmektir
STK'lar

İsraf, başkasının hakkını gasp etmektir

Ramazan’ın israf ayı değil, merhamet ve paylaşma ayı olduğunu belirten Yıldırım, “İsraf başkasının hakkını gasp etmektir. İnsanoğlu bazen kazandıklarını sadece kendi malı olarak görür. Aslında her şey Allah’ındır. Bizler dünyaya geçici olarak geldik ve gideceğiz. O yüzden elde ettiklerimizi paylaşmalıyız” dedi.

'Halep'te 400 bin kişi yardım bekliyor'
Olaylar

'Halep'te 400 bin kişi yardım bekliyor'

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Halep'in Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğunu belirterek, 'Halep'e günde 100 ile 150 bin arasında ekmek ulaştırmamız lazım. Bunun için bir kampanya başlattık.

İHH Başkanı 2010’da: Hükümet bize ‘gitmeyin’ dedi
Politika

İHH Başkanı 2010’da: Hükümet bize ‘gitmeyin’ dedi

Bülent Yıldırım: "Hükümetle gemi yola çıkarken resmi işlemleri görüştük. Hükümet hakikaten kendi fikirlerini bize söyledi. İsrail vuracak veyahut şöyle yapabilir, sıkıntı çıkarabilir gitmeyin, dedi. Biz, vuracak kısmını pervaneyi vurur gemiyi durdurur, herhalde gibi anlıyorduk. Hükümet elbette bizi uyardı, vatandaşını korumak zorunda."

İHH Genişletilmiş İstişare ve Değerlendirme Toplantısı
STK'lar

İHH Genişletilmiş İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

İHH Genel Başkanı Yıldırım:"Türkiye'nin mültecilere sunmuş olduğu imkanlar ve bu konudaki gayretleri dünyada bir ilk. Barınma, sağlık ve benzeri konularda mültecilere çok iyi imkanlar sunuyor. Türkiye halkı ensar-muhacir kardeşliğini çok iyi bir şekilde yerine getirdi"

STK'lar

"İHH Kış Kampanyası"

- İHH İnsani Yardım Vakfı, ihtiyaç sahiplerine bot, battaniye, mont, atkı, bere, mama ve bebek bisküvisinden oluşan 125 lira değerindeki "Acil Kış Yardım Paketi" gönderecek

UCM’den Mavi Marmara'ya takipsizlik
Olaylar

UCM’den Mavi Marmara'ya takipsizlik

Mavi Marmara mağdurlarının başvurusunu değerlendiren Uluslararası Ceza Mahkemesi, savaş suçu suçlamasını makul bulmakla birlikte, suçun mahkemenin görev alanına girecek ağırlıkta olmadığına hükmetti. İHH karara itiraz edecek.

STK'lar

"Filistin karşısında ümmetin susması haramdır"

Filistin Âlimler Birliği Genel Sekreteri Dr. Navvaf Tekruri, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım’la İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarıyla ilgili ortak basın açıklaması yaptı.

Bülent Yıldırım'a İsrail Selam örgütünü sormuş
Olaylar

Bülent Yıldırım'a İsrail Selam örgütünü sormuş

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'dan canlı yayında gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.Yıldırım binlerce insanın dinlendiği 'Selam örgütü' nün daha önce kendisine İsrail'de sorgu sırasında sorulduğunu ifade etti.

Olaylar

"3-4 gün içinde Erdoğan gidecek?"

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım, 17 Aralık'la beraber bir tır operasyonu bir de İHH bürosunu basma operasyonu yapıldığını belirterek, tehditlerle yapılan bir baskınla karşı karşıya bulunulduğunu söyledi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.