'Bilge Kral' yaşasaydı 93 yaşında olacaktı
Kişiler

'Bilge Kral' yaşasaydı 93 yaşında olacaktı

Bosna Hersek'in kuzeybatısındaki Bosanski Samac'da 8 Ağustos 1925'te dünyaya gelen ülkenin ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzetbegoviç, hayat felsefesi, adaletli tavrı ve mücadelesiyle doğumunun 93. yıl dönümünde özlemle anılıyor.

Bosna’da toplu evlilik töreni: 120 genç katıldı
Olaylar

Bosna’da toplu evlilik töreni: 120 genç katıldı

Bosna’nın başkenti Saraybosna’da Perşembe günü, aile oluşumunu kolaylaştırmak amacıyla toplu düğün töreni organize edildi. Avrupa’daki en büyük düğün törenlerinden biri olan Saraybosna’daki bu törene 60 çift katıldı.

Politika

"Biliniz ki 78 milyon kardeşinizin yüreği buradadır'

Başbakan Davutoğlu "Biliniz ki şu anda, 78 milyon kardeşinizin yüreği buradadır, gönlü buradadır, duası buradadır ve selamı sizinledir. Biliniz ki burada, bir tek kardeşimizin burnu kanasa, bizim yüreğimizden kanlar fışkırır." dedi.

Bosnalı kurban yakınları 'adalet' istiyor
Olaylar

Bosnalı kurban yakınları 'adalet' istiyor

"Bosna Kasabı" olarak bilinen Bosnalı Sırpların eski liderlerinden Radovan Karadzic hakkındaki kararın açıklanmasına günler kala, kurban yakınları ve savaş mağdurları Lahey'deki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesinden (ICTY) "adil bir karar" çıkmasını bekliyor.

Srebrenitsa anneleri soykırımı anlattı
Toplum

Srebrenitsa anneleri soykırımı anlattı

Srebrenitsa Anneleri Derneği üyeleri Munira Subasıc, Hotic Kada, Ramiza Gurdıc, Zumra Sehemerovic ve Sehida Abdurrahmanovic, Srebrenitsa katliamı sırasında yaşadıklarını anlattı.

Özal suikasti Almanya'da planlanmış!...
Olaylar

Özal suikasti Almanya'da planlanmış!...

Turgut Özal'ın Koruma Müdürü Musa Öztürk, Özal suikasti ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Saldırının Almanya'da planlandığını, ardında ekonomik çıkarları bozulan mafyanın olduğunu, suikastin azmettiricilerinin ise hiçbir zaman bulunamadığını söyledi.

Bosna:
Ülkeler

Bosna: "Soykırım ülkesi"

Srebrenitsa'daki soykırımın yanı sıra Bosna Hersek'in birçok şehrinde yaşayan Boşnak halk katliamlara, işkencelere ve sürgünlere maruz kaldı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.