Afrin Operasyonu sırasında batı medyasında atılan başlıklar
Olaylar

Afrin Operasyonu sırasında batı medyasında atılan başlıklar

Batı merkezli bazı yayın organları, terör örgütü PKK/PYD’ye karşı başlatılan harekatı, “Suriye Kürtlerine karşı kara harekatı başlatıldı” şeklinde çarpıtarak, bölgede yaşayan Kürt halka karşı harekat yapıldığı algısı oluşturmaya çalıştı.

Batı medyasının demokrasiyle imtihanı
Medya

Batı medyasının demokrasiyle imtihanı

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Batı medyası, olayın iç yüzünün araştırılması ve anlatımındansa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilere ağırlık verdi.

Batı medyası telaşta
Medya

Batı medyası telaşta

Türkiye’deki darbecilerin püskürtülmesi Batı medyasını telaşa sevk etti. Batı medyası darbecilere ve destekçilerine yönelik tedbirleri Türkiye'de “iktidarın otoriterleşme fırsatı” şeklinde yansıtıyor

Batı medyasında
Medya

Batı medyasında "1 Kasım" şaşkınlığı

Seçim öncesinde Türkiye'yi "siyasi ve toplumsal kamplaşma, terör ve otoriterleşme tartışmaları" çerçevesinde izleyen Batı medyası, sürpriz sonuçların ardından AK Parti'nin, iç ve dış politika tercihlerini "eli güçlenerek" savunmaya devam edeceği görüşünde

Gazze ve Batı medyası
Medya

Gazze ve Batı medyası

AA’ya değerlendirmede bulunan uzmanlar, ana akım medyanın takındığı İsrail yanlısı tavrı tekrarladığını ve insanlık dramına gözlerini büyük ölçüde kapadığını belirtti.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.