FT: Avrupa'da Türkiye'ye yönelik kaygıları artıracak
Olaylar

FT: Avrupa'da Türkiye'ye yönelik kaygıları artıracak

İngiliz Financial Times gazetesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 11 gün önce Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'na "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" diyerek karşı çıkan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi 11 doktorun gözaltına alınmalarına sayfalarında yer verdi. Gazete gözaltıların, Avrupa başkentlerinde Türkiye'de ifade özgürlüğüne yönelik kaygıları artıracağını yazdı.

Olaylar

"Türk Tabipleri Birliği tarihinde bir ilk"

Afrin operasyonu nedeniyle yaptıkları barış çağrısının ardından Türk Tabipleri Birliği üyesi 11 doktora gözaltı kararı çıktı. TTB üyesi Fincancı, gözaltıların birliğin tarihinde bir ilk olduğuna dikkat çekti.

Birlik ve Dayanışma Grubu Derneği'nden basın açıklaması
STK'lar

Birlik ve Dayanışma Grubu Derneği'nden basın açıklaması

Birlik Dayanışma Grubu olarak, tüm gücümüz ve samimiyetimizle muhtacın yanında olmaya, Anadolunun her köşesi, coğrafyamızın her karışı bizim etkinlik sahamız ve üzerinde yaşayanlar kardeşimiz diyerek ihtiyacı olan herkese koşmaya devam ediyoruz.

STK'lar

"Yastayız lakin uyanığız"

Hukukçular Derneği Ankara’daki patlama ile ilgili yaptığı basın açıklamasında,”Olayın oluş şekline ve zamanlamasına baktığımızda, yakın zamanda gerçekleştirilen Diyarbakır ve Suruç terör eylemleri ile yakın benzerlikler göze çarpmaktadır.”dedi.

Dünya Hepatit Günü
Hastalıklar

Dünya Hepatit Günü

Sağlık Bakanlığı: "Dünyada yılda 1,4 milyon insanın bu virüs tiplerine bağlı hastalıklardan öldüğü tahmin edilmektedir"

UDEF’ten basın açıklaması
STK'lar

UDEF’ten basın açıklaması

UDEF,bazı yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili basın açıklaması yaptı.” 8.sini düzenlediğimiz “Uluslararası Öğrenci Buluşmasını” yeni fark eden t24, meydan gazetesi ve aynı üsluba sahip medyaya cevabımız” girişiyle yapılan o açıklama…

Politika

"Bizde liderlik kavgası olmaz"

Yıldırım, 'Bu basın toplantısında bazılarının ümit ettiği, ellerini ovuşturduğu gibi herkesi şaşırtacak bir açıklama ne yazık ki yapamıyorum' ifadesini kullandı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.