Taşeron kadrolarına akrabalar yerleşti
Olaylar

Taşeron kadrolarına akrabalar yerleşti

Kamuya geçecek taşeron işçilerle ilgili çalışma başlatan Başbakanlık Teftiş Kurulu, kamu kurumlarındaki üst yöneticilerin akrabalarını kurumlarında genel temizlik ve diğer yardımcı hizmetler ile sürücü hizmeti alım işlerine doldurduğunu tespit etti. Bu kurumların başında Sermaye Piyasası Kurulu’nun geldiği ortaya çıktı.

Merkel 4. kez başbakanlığa aday
Ülkeler

Merkel 4. kez başbakanlığa aday

Alman Hristiyan Demokrat Birlik partisinin Genel Başkanı ve Başbakan Merkel, gelecek yıl eylül ayında düzenlenecek genel seçimde tekrar aday olacağını açıkladı.

Eroğlu: Yeni sistemde başbakanlık olmayacak
Politika

Eroğlu: Yeni sistemde başbakanlık olmayacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Yeni sistemde başbakanlık olmayacak. Genelde cumhurbaşkanı ve yanında muhtemelen, Amerika'da başkan yardımcısı var, bizde belki birden fazla cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir." dedi.

Başbakanlık talimatı:
Politika

Başbakanlık talimatı: "İmzasız ihbarlar yok sayılacak"

15 Temmuz darbe girişiminin ardından uygulanan OHAL kapsamında FETÖ ile mücadele hız kazanmış ancak imzasız ihbarlar mağduriyetlere yol açmıştı. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın da dikkati çektiği imzasız ihbarlarla ilgili karar alındı. Başbakanlığın imzasıyla yayımlanan genelge uyarınca artık imzasız ihbarlar incelenmeyecek.

Eğitim-İş'ten Başbakanlık genelgesine dava
Eğitim Güncel

Eğitim-İş'ten Başbakanlık genelgesine dava

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir, Başbakanlığın, kamu kurum ve kuruluşlarında terör örgütlerine yönelik propaganda yapan personel hakkında uygulanacak yasal işlemler ve kamu çalışanlarıyla ilgili genelgesinin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay'a dava açtıklarını bildirdi.

Başbakanlıktan kara harekatı açıklaması
Politika

Başbakanlıktan kara harekatı açıklaması

Başbakanlık kaynakları, "Türkiye üzerinden 150 bin askerin operasyona girmesi" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, Türkiye'nin üslerinin DAEŞ ile mücadele için koalisyon güçlerine açık olduğunu bildirdi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.