İstanbul’da Newroz coşkusu
Toplum

İstanbul’da Newroz coşkusu

İstanbul’da Newroz kutlamalarının adresi Bakırköy Pazar alanı oldu. “Mutlaka kazanacağız, tecridi kıracağız” sloganıyla düzenlenen Newroz kutlamasına binlerce yurttaş katıldı.

LYS'ye hazırlananlara uyarı: Bahar rehavetine kapılmayın
Sınavlar

LYS'ye hazırlananlara uyarı: Bahar rehavetine kapılmayın

LYS’ye yaklaşık bir ay kaldı. Öğrenciler, hazırlıklarına devam ediyor. Ancak uzmanlara göre, özellikle baharın gelmesiyle havaların ısınması birçok adayı olumsuz etkileyebiliyor. Uzmanlar, adaylara bu durumla başa çıkabilmeleri için öncelikle soğukkanlı olmaları gerektiğini söyleyerek, “Bilgilere ve sınava yeniden olumlu duygularla hazırlanabileceğiniz düşüncesine ancak biraz kendinizi dinleyerek ve doğru soruları sorarak ulaşabilirsiniz” diyor.

Boğazın estetiğine  erguvan süsü
Çevre

Boğazın estetiğine erguvan süsü

İstanbul'un rengi ve baharın müjdesi mor salkım erguvanlar, boğazı süsledi. Erguvanların İstanbul Boğazı'nda oluşturduğu muhteşem manzara havadan görüntülendi.

Baharın huzurlu tatil rotaları
Turizm&Seyahat

Baharın huzurlu tatil rotaları

Güneşin günden güne kendisini hissettirmesiyle soğuk havaların etkisi giderek azalıyor. İş hayatının yarattığı stresten ve günlük yaşamın koşuşturmacasından uzaklaşmak isteyenler bahar tatilleri için araştırma yapmaya başladı. Peki, baharda nerelere gidilebilir?

Doğuda kar, Batıda bahar
Çevre

Doğuda kar, Batıda bahar

Doğu illerinde kar ve soğuk kış şartları hakim olurken, Batı illerinde yaşayanlar ise sıcak havanın ve denizin keyfini çıkarıyor.

Bahar sizi yormadan önleminizi alın
Şifalı Bitkiler

Bahar sizi yormadan önleminizi alın

Bahar yorgunluğundan kurtulmak istiyorsanız stresinizi azaltın, enerji veren tam buğday ekmeği, kepekli makarna, taze ve yağsız et, tavut tüketin. Her gün en az bir bardak süt veya bir kase yoğurt yiyin. 8-10 bardak su için, karanlık ve iyi havalandırılmış bir odada 6-8 saat uyuyun.

 İstanbul'da  erguvan mevsimi
Çevre

İstanbul'da erguvan mevsimi

İstanbul'da Osmanlı döneminden bu yana adına şiirler yazılıp methiyeler dökülen erguvanlar, boğazın iki yakasını zarif dallarıyla süslüyor.

'Kuş Cenneti' cıvıl cıvıl
Çevre

'Kuş Cenneti' cıvıl cıvıl

Dünyanın en önemli sulak alanlarından Gediz Deltası'ndaki İzmir Kuş Cenneti'nde, baharın gelmesiyle birlikte göç hareketliliği başladı.

58 yıl sonra bir ilk yaşandı
Çevre

58 yıl sonra bir ilk yaşandı

Şubat ortalamalarına göre son yılların en sıcak günlerinden birinin yaşandığı yurt genelinde, hava sıcaklığı birçok ilde 20 dereceyi aştı.

Baharda göz alerjisine dikkat!
Hastalıklar

Baharda göz alerjisine dikkat!

Gözde kızarıklık, çapaklanma, yanma, batma, kaşıntı ve sulanma gibi şikayetler alerjilerin habercisi olabilir. Erken teşhis edilmediğinde ise çok ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.