Arap baharından 'Arap kışı'na
Yazarlar

Arap baharından 'Arap kışı'na

"Arap baharı adına sahte umutlar yeşertenler şimdi de Arap kışı adına 'gölgelerin gücü' adına sahte korkularla bölgeyi dizayn etme hesapları yapıyor."

Masal bitti!
Yazarlar

Masal bitti!

"Kırk aylık bir heves sandığımız FETÖ'nün kırk yıllık bir hazırlık olduğunun çok geç kafamıza dank etmesi gibi...Muazzam bir özgürlük dalgası olarak selamladığımız "Arap Baharı"nın aslında Ortadoğu'yu yeniden düzenleme planının bir parçası olduğuna ancak yeni yeni ayıldığımız gibi..."

'15 Temmuz
Politika

'15 Temmuz "Arap Baharı'nın zaferi"dir'

Eski Tunus Cumhurbaşkanı Merzuki, “Ben Türkiye'nin darbe girişiminden daha güçlü çıktığını düşünüyorum. Bu durum bize yani Arap Baharı'nın destekçilerine büyük güç veriyor. Bu sebeple bu bizim zaferimizdir" dedi.

Ortaklar saldırıyor
Yazarlar

Ortaklar saldırıyor

"15 TEMMUZ'da mesela TAYYİP BEY bir anlık gafletle Yunan Adaları'na çıksa bunlar 30 saniye sonra o koltuklardaydı!."

Cemaat-parti ikilemi
Yazarlar

Cemaat-parti ikilemi

"Demokrasiye bağlılık vurgusunun yanısıra " İslami çözüm" sloganı yerine "İslam çözümün parçasıdır " ifadesine terk eden bir kırılma yaşadı.Gelinen noktada partinin İslamcılık iddiasından vazgeçtiği resmen deklere edilerek mevcut sistem içinde partilerden bir parti olma kararı verdiği anlaşılıyor. "

Obama neyi itiraf etmiş oldu?
Yazarlar

Obama neyi itiraf etmiş oldu?

"NATO'yu devreye sokuyorsunuz ve askeri işgalle yönetimi değiştiriyorsunuz ama geleceğinin ne olacağı hakkında planlama yapamıyorsunuz. Ama silahlar susmadan İtalyanlar, Fransızlar doğalgaz anlaşması yapabiliyor."

Arap Baharı'ndan elde ne kaldı?
Yazarlar

Arap Baharı'ndan elde ne kaldı?

"Büyük heyecanla büyük dönüşümlerin kapısını aralayacağı beklentisiyle Arap Baharı denilen ayaklanmalara yaklaşım tarzında bile oryantalist bir koku, renk hâkimdi"

Post İslamcılık neyimiz olur?
Yazarlar

Post İslamcılık neyimiz olur?

"Türkiye özelinde özellikle vurgulanması gereken husus; bir alternatif ve muhalif ses olarak İslamcıların ana gövdesinin muhafazakârlaştırılması sürecinin koyulaşarak devam etmesidir."

CNN'in kirli oyunu!
Olaylar

CNN'in kirli oyunu!

Amerikan CNN kanalının Bahreyn'de ateş hattına gönderdiği habercilerinin görüntülerini yayınlamayarak Bahreyn yönetimine sattığı ortaya çıktı. Kanalın eski çalışanı Lyon, CNN'in bölgedeki hükümetlere sipariş haber de hazırladığını vurguladı.

Olaylar

"Arap Baharı'nın getirdiği hayaller boşa gitti"

Eski Tunus Cumhurbaşkanı Merzuki:"Arap dünyası, yeni tarihinde en büyük yıkımı yaşamaktadır. Orada Sykes-Picot sınırı, despot rejimler ve Arap birliği gibi gerçekten yıkılması gereken şeyler var ve bu üzülecek bir şey değil"

Hedef Arap Baharı'ydı
Ülkeler

Hedef Arap Baharı'ydı

Dünya Müslüman Alimler Birliği:"Mısır'da seçimle iktidara gelmiş ilk sivil Cumhurbaşkanı Mursi'nin iktidardan uzaklaştırılması ve Sisi'nin yönetime el koyması İhvan'a değil Arap Baharı, demokrasi ve meşruiyete yönelik bir darbeydi" yorumunda bulundu.

Arap medyasının yeni gözdesi Türkiye
Medya

Arap medyasının yeni gözdesi Türkiye

Farklı ülkelerden, farklı görüşlerden ve farklı nedenlerle Türkiye'ye geldiler. Tek ortak yanları; dilleri. Arap baharından sonra yayın merkezi olarak Türkiye’yi seçen Arap televizyonların sayısı her geçen gün daha da artıyor.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.