Anne sütü en etkili grip ilacı
Çocuk Sağlığı

Anne sütü en etkili grip ilacı

Kış mevsiminin en ağır koşullarda kendini gösterdiği şu günlerde bebek ve küçük çocuklarda solunum yolu enfeksiyonları ve grip hastalığı görülme sıklığı arttı. Peki bebeğiniz için grip ve solunum yolu enfeksiyonu tedavisinde en etkili yöntemler neler?

Uzun süre emen bebekler daha az hastalanıyor
Çocuk Sağlığı

Uzun süre emen bebekler daha az hastalanıyor

Emzirmenin ne zaman sonlandırılacağıyla ilgili ortak bir karara varılamıyor. UNİCEF ise bebeklerin ilk 6 ay, Dünya Sağlık Örgütü, 2 yaşına kadar, Amerikan Pediatri Akademisi ise 1 yaşına kadar emzirilmesini, devamını anne-bebek ikilisine bırakılmasına karar verdi.

Anne sütünün 10 önemli faydası
Çocuk Sağlığı

Anne sütünün 10 önemli faydası

Proteinler, karbonhidratlar, mineraller, vitaminler, yağlar… Bebeğin ihtiyacı olan tüm besin öğelerini içeren anne sütü mucize gibi. Özellikle ilk 6 ayda yeterli kilo alan bebekte anne sütü dışında hiçbir ek gıdaya da gerek olmuyor.

Çocuk Sağlığı

"Emzirmeyle üç çocuktan biri kurtarılır"

Neonatoloji ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nuhoğlu: "Dünyada kaybedilen bebeklerin yüzde 98'i gelişmekte olan ülkelerde. Anne sütü, bebek ölümlerinin de önüne geçiyor. Ölen çocukların üçte biri emzirmeyle kurtarılabilir"

Çölyak hastalığı kolon kanserine neden olabilir
Hastalıklar

Çölyak hastalığı kolon kanserine neden olabilir

‘Gluten’ proteinine karşı duyarlılık oluşturan çölyak hastalığı, dünyada her 130 kişiden 1’inde görülüyor. Kronik ishal, yorgunluk, kilo kaybı, anksiyete gibi birçok rahatsızlığa neden olan bu hastalık, insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor.

Çocuk

"Anne sütü öz güveni artırıyor"

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yağcı: "İlk 2 yıl anne sütü alan bebeklerin öz güveni daha yüksek olur. Emerek doyuma ulaştığı için özellikle ruh sağlığı daha iyi gelişir"

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.