Ağustos ayı enflasyon rakamları açıklandı
Finans

Ağustos ayı enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu ağustos ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Ağustos enflasyonu aylık bazda yüzde 2,3 artış gösterdi. Yıllık enflasyon da yüzde 15,85'ten yüzde 17,90'a yükselmiş oldu. Üretici fiyatları aylık bazda yüzde 6,6 artarken yıllık Yİ-ÜFE yüzde 32'yi aştı.

Evlenene 40 bin lira
Finans

Evlenene 40 bin lira

Evlenenlere ve ilk evini alanlara devlet destek sağlayacak. Hükümet'in çıkardığı yönetmelikler, 2 ayrı devlet katkısının kapısını açtı. Çeyiz hesabı uygulaması 1 ay sonra, konut hesabı uygulaması da Ağustos sonunda başlayacak. Şartlara uyarak en az 3

Enflasyon rakamları açıklandı
Reel Sektör

Enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici fiyatları bazında ağustosta en yüksek fiyat artışı yüzde 29,73 ile salatalıkta, en yüksek fiyat düşüşü ise yüzde 19,43 ile armutta gerçekleşti.

Öğretmen atamaları Ağustos'ta
Eğitim Güncel

Öğretmen atamaları Ağustos'ta

Milli Eğitim Bakanı Avcı, 47 bin öğretmen atamasına ilişkin, 'İşin doğrusu, temmuz başında yapılacak KPSS ve alan sınavlarını beklemek ve ağustos ayında bu atamaları yapmak' dedi.

En son seçim anketi
GÜNCEL

En son seçim anketi

ORC Araştırma Şirketi tarafından 10-15 Temmuz tarihleri arasında 38 ilde 4260 kişiyle yapılan araştırmaya göre partilerin son oy oranı..

Ağustos'un Beş Günü
Filmler

Ağustos'un Beş Günü

Andy Garcia'a Rusya’nın 2008 yılında Gürcistan’a açtığı ve beş gün süren savaşı konu alan filmi 'Ağustos’un Beş Günü'yla Gürcistan'a gitti.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.