HDP'nin Mardin adayı Türk: Fren görevi görüyoruz
Politika

HDP'nin Mardin adayı Türk: Fren görevi görüyoruz

HDP tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Ahmet Türk, "İktidarın gün geçtikçe ayrıştıran bir noktaya gittiğini görüyoruz. Biz burada hükümetin antidemokratik uygulamalarına karşı fren görevi görüyoruz" dedi.

'Aç kalmak kanser riskini azaltıyor'
Hastalıklar

'Aç kalmak kanser riskini azaltıyor'

Doç. Dr. Ömer Yılmaz, 'Açlığın faydalarını görmek için günde 14-16 saat açlık yaşamak gerekiyor. Açlığın birçok faydası var, biri de kanser miktarlarını azaltıyor' dedi.

YAŞAM

"Söyle güzel annem çocuklar neden açlıktan ölür?

Turgay Evren, çocukları açlıktan ölen annelere klip hazırladı.Evren mutlu ve huzurlu bir ülkeden kuraklık,açlık ve ölümün kollarına düşülen süreci anlatırken soruyor: "Söyle güzel annem çocuklar neden açlıktan ölür?"

Olaylar

"Yemin ederim anneler çocuklarını boğdu"

IRAK ordusunun, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun hava desteği ve Şii milislerin katılımıyla IŞİD’in elindeki Felluce’ye yönelik operasyonu devam ederken, kentten kaçmayı başaranlar yaşanan dehşeti BM yetkililerine anlattı.

Felluce'de açlık ya da ölüm
Olaylar

Felluce'de açlık ya da ölüm

IŞİD'in ölüm tehditlerine rağmen Felluce'den kaçan sivillerle konuşan Norveç Mülteci Konseyi, Irak Ordusu'nun operasyon düzenlediği kentte açlıktan ölüm riski olduğunu duyurdu. BM de Felluce'de 50 bin sivilin mahsur kaldığını belirterek, sivillerin korunmasını istedi.

 Suriye'deki 'Cehennem' kampını anlattı
Ülkeler

Suriye'deki 'Cehennem' kampını anlattı

Açlık nedeniyle ölümlerin yaşandığı Yermuk kampından kaçan Abdullah, "Bir ekmek kırıntısından dahi mahrumduk. Özellikle kampta son 4 ayı 'su çorbasıyla' geçirdik. Karnımızı doyurabilmek için suya baharat ekliyorduk. Siz insanların kedi eti yediğini duydunuz belki, ama ben gözlerimle gördüm." dedi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.