İşitme engellilerde
Eğitim Kurumları

İşitme engellilerde "dil zorunluluğu" kaldırıldı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), Özel Eğitim Meslek Lisesi (İşitme-ortopedik engelliler) haftalık ders çizelgelerinde değişiklik yaptı. Buna göre, işitme yetersizliği olan öğrenciler için haftalık ders çizelgelerinin ortak dersler bölümünde yer alan ‘Yabancı Dil’ zorunlu ders kapsamından çıkarıldı.

Eğitim Kurumları

"Üniversitelerde Bölgesel Odaklı Misyon Farklılaşması toplantısı"

YÖK Başkanı Saraç:"Yeni yükseköğretim yasamız, eşitlik, akademik ve bilimsel özgürlük, hesap verilebilirlik, kurumsal özerklik, liyakat ve ehliyet, çeşitlilik ve ihtisaslaşma, kalite odaklı rekabet ilkeleri esaslı gelişimi içerecek. Yapacağımız bu çalışma, yeni yükseköğretim mevzuatımızın da bir uygulaması niteliğinde olacaktır."

ÜAK: Akademik özgürlük istismar edilemez
Eğitim Kurumları

ÜAK: Akademik özgürlük istismar edilemez

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığından, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayınladığı bildiriye ilişkin, akademik özgürlüğün, bir ülkenin varlığını tehdit aracı olarak istismar edilemeyeceği bildirildi.

YÖK:
Eğitim Kurumları

YÖK:"Teröre destek veren bildiriyle ilgili gereği yapılacak"

Yükseköğretim Genel Kurulunca, dün bir grup akademisyenin teröre destek veren bildirisinin, akademik özgürlük ile bağdaştırılamayacağı, bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereğinin yapılacağı açıklandı - "Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız"

Ehliyet alacaklar dikkat!
Eğitim Kurumları

Ehliyet alacaklar dikkat!

Ehliyet alacak sürücü adaylarına sürücü kurslarında ‘Trafik Adabı’ dersi verilmesini kararlaştıran Milli Eğitim, bu dersin anlatımı için ders notları hazırladı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.