Recep Kaymakcan kimdir?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne atanan Prof. Dr. Recep Kaymakcan kimdir?

EĞİTİM .
recep kaymakcan kimdir?

Recep Kaymakcan, 15.09.1966 Çorum-İskilip´te doğdu. İlkokulu Ebusuud Efendi İlkokulunda, orta ve liseyi İskilip İmam Hatip Lisesinde okudu.

1990 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra 3 yıl Ankara’da liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 1993 yılında YÖK tarafından merkezi olarak yapılan yurtdışı lisansüstü burs sınavını kazanarak İngiltere’ye din eğitimi alanında doktora yapmak üzere gönderildi. Doktorasını 1998 yılında İngiltere Leeds Üniversitesinde tamamladı. Aynı yıl Sakarya Üniversitesine yardımcı doçent olarak atandı. 2000-2001 yılında TUBA bursiyeri olarak İngiltere’de misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 2002 yılında doçent unvanını alan Kaymakcan 2007’de profesör oldu. Halen Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalında öğretim üyesi ve Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmaktadır. Uluslararası Din ve Değerler Eğitimcileri Derneği üyesi olup, akademik “Değerler Eğitimi Dergisi” editörlüğünü yapmaktadır.
Alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri yayınlanan Kaymakcan, yurtiçi ve yurtdışında bir çok bilimsel toplantıya (Avrupa Konseyi, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Projesi, UNESCO, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı vb tarafından düzenlenen toplantılar dahil) davetli olarak katılmıştır.

Akademik uzmanlık ve ilgi alanları: Karşılaştırmalı din eğitimi, çoğulculuk ve din eğitimi, insan hakları, dini özgürlükler ve din eğitimi, din eğitiminde program geliştirme ve değerlendirme, değerler eğitimi, gençlerin değerleri ve dini yönelimleri.

İskilipinsesi.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Recep Kaymakcan kimdir?

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • fatma korkut Salı, 22:30

    Merhaba recep bey ben elmadagindan yaziyorum sene 91 hatirladinizmi nazmiyeteyzenin evi iskilipli lisede din öğretmeniydiniz zaman tabiki çok şeyler değişiyo umrim kanirsiniz dogru insansiniz ben size ulaşmak istiyorum

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.