Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu Kimdir?

2019 yerel seçimlerinde MHP'den Kastamonu Belediye Başkanı Seçilen Rahmi Galip Vidinlioğlu..

DÜNYA .
kastamonu belediye başkanı op. dr. rahmi galip vidinlioğlu kimdir?

8 Mart 1967 tarihinde Kastamonu Taşköprü’de doğdu. İlk, orta, lise eğitimini Taşköprü’de tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı ve 1991 yılında yükseköğrenimini burada tamamladı.

Galip Vidinlioğlu ülkücü hareketle 12 Eylül darbesi döneminde tanıştı. 1989 – 1991 yıllarında okul başkanlığı, yine aynı dönemde Atatürk öğrenci sitesinde yurt başkanlığı yaptı.

1991 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve bir buçuk yıla yakın bir süre Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nde acil hekimi olarak çalıştı. 1994 – 1997 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Göz Kliniği’nde çalışan Vidinlioğlu, o dönemde de bürokraside ve ocak yönetiminde olan arkadaşlarıyla irtibatını koparmayarak, ülkücü harekete destek vermeye devam etti.

Memlekete hizmet sevdası ağır basan Vidinlioğlu, Kastamonu Devlet Hastanesi Göz Kliniği’ne tayinini isteyerek, burada göreve başladı. Yaklaşık 9 yıl Devlet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. Başhekim muavini iken kendi kliniğini açmak ve memleketinin insanı için istihdam yaratmak amacıyla görevinden ayrıldı ve Batı Karadeniz bölgesinin tek göz merkezi olan kliniğini açtı. Kastamonu’ya gelişinden itibaren 21 yıla yakın ocak teşkilatında, parti il merkezinde ve ilçe merkezinde aktif olarak, bütün kongrelere katıldı ve parti bünyesinde yapılan faaliyetlere maddi ve manevi destek oldu.

Tabip odası’nda yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunan Vidinlioğlu ayrıca; Türk Ocağı’nın üst kurul delegesi ve. Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Vakfı yönetim kurulu üyesidir. Felsefe, sosyoloji ve edebiyatla yakından ilgilenen Vidinlioğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu Kimdir?

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
'Yeni bir dünya' ideali sunan lider Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 8 yıl geçti
Kişiler

'Yeni bir dünya' ideali sunan lider Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 8 yıl geçti

Milli Görüş hareketinin kurucu lideri ve Türk siyasetinin hocası merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 8 yıl geçti. "Yaşanabilir bir Türkiye", "Yeniden büyük Türkiye" ve "Yeni bir dünya" idealleriyle Türk siyasetine yeni bir anlayış getiren Erbakan, siyasi hayatı boyunca Türkiye öncülüğünde adil bir dünyanın kurulacağına inanarak çalıştı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.