Mehmet Emin Özcan kimdir?

Vakıfbank Genel Müdürlüğü'ne getirilen Mehmet Emin Özcan kimdir?

DÜNYA .
mehmet emin özcan kimdir?

 

Mehmet Emin Özcan, 1960 yılında doğdu ve 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nden mezun oldu. Meslek hayatına, 1983 yılında Türkiye İş Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özcan, daha sonra Albaraka Türk Katılım Bankası'nda yönetici olarak değişik sorumluluklar üstlendi.

Mart 2003 - Nisan 2005 tarihleri arasında Halkbank Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği yapan Özcan, aynı zamanda Institute of International Finance (IIF) nezdinde banka temsilcisi, Demir-Halk Bank/Hollanda, Halk Yatırım Menkul Değerler ve Halk Finansal Kiralama AŞ'de yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Özcan, Nisan 2005 - Mayıs 2010 tarihleri arasında Ziraat Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca Ziraat Bankası'nın muhtelif iştiraklerinde yönetim kurulu başkanlığı / üyeliği görevlerinde bulundu.

Mayıs 2010'da Halkbank'a geri dönen Özcan, 29 Mart 2013 tarihine kadar Halkbank Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yaptı. Aynı zamanda Demir-Halk Bank Rotterdam Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

Mehmet Emin Özcan, 29 Mart 2013 tarihinde VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevine getirildi. VakıfBank International AG - Vien ve Vakıf Yatırım AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vakıf GYO, Vakıf Leasing ve Güneş Sigorta'da Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerinde bulunan Özcan, 14 Şubat 2017 tarihinde KKTC Bakanlar Kurulu'nun kararıyla KKTC Merkez Bankası Başkanlığı'na atanması üzerine VakıfBank'taki görevinden ayrıldı.

Bugünkü genel kurul toplantısında, 6219 Sayılı Kanun uyarınca Başbakanlık tarafından VakıfBank Genel Müdürlüğü'ne atanan Özcan, evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mehmet Emin Özcan kimdir?

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
Osman Ünlü kimdir?
Kişiler

Osman Ünlü kimdir?

Çocukların camiye gelmelerini "Yapılan iş camiyi kerhane haline getirmek" diye eleştiren Osman Ünlü kimdir?

 Birol Erdem kimdir?
Kişiler

Birol Erdem kimdir?

Başbakanlık Başmüşaviri Birol Erdem ile eşi, FETÖ üyesi olmak suçundan gözaltına alındı. Peki, Birol Erdem kimdir?

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.