Atilla Kaya kimdir? Kaç yaşında ve aslen nerelidir

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul milletvekili Atilla Kaya kimdir? Partiden istifa ederek gündeme gelen Atilla Kaya aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

DÜNYA .
atilla kaya kimdir? kaç yaşında ve aslen nerelidir

15 Ağustos 1957 senesinde dünyaya gelen Atila Kaya aslen Karslıdır

İlk, orta ve lise eğitimini Kars'ta tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi matematik bölümünü bitirdi.

1997-2003 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı genel başkanlığı yaptı.

2003- 2009 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcı'lığını yapmıştır.

2009 yılında MHP İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde parti genel başkanı Devlet Bahçeli ile ters düşmüş ve görevinden istifa etmiştir.

2007, 2011 ve 2015 seçimlerinde İstanbul 3.Bölge MHP Milletvekili olarak seçilmiştir. Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

1980'de sol görüşlü müteahhit Mithat Koçulu'yu bıçaklayarak öldürmüştür. Mahkeme tarafından adam öldürmekten hüküm giymiş, defalarca karara itiraz etmiş hüküm bozulmuş ve davası sonuçlanamadan af çıkmıştır.

Atila Kaya 4 Aralık 2017 tarihinde  MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmiştir.Kaya istifa açıklamasında: "Bütün hayatım uğrunda mücadeleyle geçen ve ödediğim bedelleri göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım ülkücülüğe olan inancım ve Türk milliyetçiliği anlayışım, aklıma ve vicdanıma Anayasa değişikliği teklifine 'Hayır' dememi emrederken, iki yüzlü davranmaktan da men etmektedir." dedi.-Haber 7- on5yirmi5

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Atilla Kaya kimdir? Kaç yaşında ve aslen nerelidir

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
Andrey Karlov kimdir?
Kişiler

Andrey Karlov kimdir?

Ankara'daki Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov kimdir?

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.