Ahmet Arif Denizolgun kimdir?

08 Eylül perşembe günü itibariyle hayatını kaybeden Arif Ahmet Denizolgun kimdir? Arif Ahmet Denizolgun aslen nereli ve kaç yaşındadır? Ulaştırma eski bakanı ve Süleymancıların lideri Arif Ahmet Denizolgun hangi görevlerde bulundu?

DÜNYA .
ahmet arif denizolgun kimdir?

1955 yılında dünyaya gelen Ahmet Arif Denizolgun doğma büyüme İstanbulludur. Türk mimar ve siyasetçi olan Denizolgun 08 Eylül perşembe günü itibariyle hayatını kaybetmiştir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar akademisi Mimarlık Bölümünü bitiren Ahmet Arif Denizolgun daha sonra çeşitli çalışmalar yürütmüştür.

4 Ağustos 1998 - 11 Ocak 1999 tarihleri arasında 20. Dönem Antalya Milletvekilliği ile Ulaştıma Bakanlığı görevini yapan Ahmet Arif Denizolgun, bulunduğu dönem içinde çok dikkat çekici projelere imza atmıştır.

arif-denizolgunNATO (North Atlantic Treaty Organization) Komisyon Başkanlığı ile Teknoloji ve Bilim Komisyon üyeliği görevlerini de başarılı bir şekilde yürüten Denizolgun, 17 Haziran 2000 yılında hayatını kaybeden Kemal Kacar'dan sonra Süleymanlılar cemaatine önderlik etmiştir.

Süleyman Hilmi Tunahan'ın torunu olan ve Kur'an-ı Kerim hizmetleri götürülmesi konusunda hayatı boyunca büyük çabalar sarfeden Ahmet Arif Denizolgun 8 Eylül 2016 tarihinde saat 03.00 sularında beyin kanaması geçirmiş ve acilen Beykoz'da bir hastaneye götürülmüştür. Burada yapılan müdahalelere rağmen 04:00 sularında hayatını kaybetmiştir.- Haber 7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ahmet Arif Denizolgun kimdir?

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
Naşide Göktürk kimdir?
Kişiler

Naşide Göktürk kimdir?

Uzun süredir kanser ile mücadele eden ünlü şarkıcı Naşide Göktürk hayata gözlerini yumdu. Naşide Göktürk kimdir?

Mehmet Koca kimdir?
Kişiler

Mehmet Koca kimdir?

Boydak Holding'in yeni Ceo'su Mehmet Koca oldu.Mehmet Koca hangi okul mezunu? Mehmet Koca hangi kurumlarda çalıştı? Boydak Holding Ceo'luğun agetirilen Mehmet Koca nereli? İşte cevabı...

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.