İbrahim Kalın kimdir?

İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü.

DÜNYA .
ibrahim kalın kimdir?

İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Doktorasını George Washington Üniversitesinde beşeri bilimler ve mukayeseli felsefe alanında yaptı. College of the Holy Cross, Georgetown Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesinde İslam düşüncesi ve İslam-Batı ilişkileri üzerine dersler verdi. TDV İSAM’da akademik araştırmalar yaptı, Bilim ve Sanat Vakfında seminerler verdi.

DİA İslam AnsiklopedisiMacMillan Encyclopedia of PhilosophyEncyclopedia of ReligionBiographical Encyclopedia of Islamic PhilosophyHoly People of the World: A Cross-Cultural Encyclopedia, Oxford Encyclopedia of the Islamic World ve Oxford Islamic Studies Online gibi ansiklopedik eserlere katkılarda bulundu. 2005-2009 yılları arasında SETA Vakfı’nın kurucu başkanlığını yaptı. 2009 yılında Başbakan Başdanışmanlığı, 2012 yılında Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi.

Dr. Kalın’ın İslam felsefesi, İslam-Batı ilişkileri ve Türk dış politikası üzerine yayımlanmış kitap ve makaleleri bulunmaktadır. İslam ve Batı (İstanbul: İSAM Yayınları, ilk baskı 2007), 2007 Türkiye Yazarlar Birliği Fikir Ödülünü kazanmış ve Yunanca ve Arnavutçaya tercüme edilmiştir. Knowledge in Later Islamic Philosophy: Mulla Sadra on Existence, Intellect and Intuition (New York: Oxford University Press, 2010), Molla Sadra’da varlık ve bilgi sorununu ele almaktadır. John Esposito ile beraber edite ettiği Islamophobia: The Challenge of Pluralism in the 21st Century (New York: Oxford University Press, 2011), Batıda son yıllarda tekrar yükselişe geçen İslam karşıtlığını ve çoğulculuk sorununu ele almaktadır. 2000’li Yıllarda Türkiye’de Dış Politika (İstanbul: Meydan Yayınları, 2012) kitabının editörlüğünü yaptı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İbrahim Kalın kimdir?

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
Cem Özdemir kimdir?
Kişiler

Cem Özdemir kimdir?

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Almanya'da 1915 olayları ile ilgili kararın önde gelen savunucusu Cem Özdemir kimdir?

Tuğba Yılmaz kimdir?
Kişiler

Tuğba Yılmaz kimdir?

Cumhuriyet tarihinin dördüncü kadın valisi olarak Yalova Valiliği'ne Tuğba Yılmaz kimdir? Yalova valiliği'ne atanan Tuğba Yılmaz daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? Ürgüp ve Akyurt Kaymakamlığı görevini yapan yeni Yalova Valisi Tuğba Yılmaz hakkında merak edilenler...

Vedat Demiröz kimdir?
Kişiler

Vedat Demiröz kimdir?

AK Parti Mali ve idari işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz kimdir? Vedat Demiröz hangi okul mezunudur? Vedat Demiröz hangi ilin milletvekilidir? Vedat Demiröz hakkında merak edilenler..

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.