AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan kimdir?

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan kimdir?

DÜNYA .
ak parti milletvekili ahmet arslan kimdir?

1962 yılında Kağızman’ın Bulanık köyünde doğdu. Kağızman Lisesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’ni Gemi İnşa ve Makine Mühendisi olarak bitirdi.

7 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra Pendik Tersanesi’nde muhtelif kademelerde çalıştı.Daha sonra Denizcilik Müsteşarlığı’nda Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

2005 yılından 10 Mart 2011 tarihine kadar; Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerinde bulundu.

Görev süresi içinde;

Birçok gemi ve liman projesinin yanı sıra, Kars Havaalanı’nın yenilenmesi de dahil birçok havaalanının yapımını gerçekleştirildi. Pekin’den Londra’ya uzanan İpek Demiryolu’nun kayıp halkası Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun yapımı başlatıldı.

Kars-Erzurum-Erzincan-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi ile;Kars’ı Nahçıvan ve İran’a demiryoluyla bağlayacak olan Kars -Iğdır -Aralık - Dilucu-Nahçıvan projesi başlatıldı.

Türkiye'nin birçok önemli projesinde bürokrat olarak yer alan Ahmet Arslan 24. Dönemde AK Parti'den Kars Milletvekili oldu.

Ahmet Arslan evli,1 çocuk babası ve İngilizce bilmekte.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan kimdir?

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.