Kerem Kınık kimdir?

Kızılay Genel Başkanlığına seçilen Dr. Kerem Kınık kimdir?

DÜNYA .
kerem kınık kimdir?

Kerem Kınık, Malatya'nın Hekimhan ilçesinde 1970 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Kınık, 1993'te İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Amasya'da sağlık ocağı sorumlu hekimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesinde müdür yardımcısı olarak çalışan Kınık, İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyesi ve sağlık komisyonu başkanı olarak görev yaptı.

Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonunda İstanbul'u temsil eden Kınık, çeşitli sivil toplum ve insani yardım kuruluşlarında yöneticilik görevi üstlendi.
Ulusal ve uluslararası teknoloji firmalarında genel müdürlük görevi de yapan Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde afet tıbbı alanında da doktora çalışmaları yürütüyor.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına 2015'te getirilen, 2016'da ise Genel Başkanlığa eçilen Dr. Kınık, İngilizce ve orta seviyede Arapça biliyor.

 Kerem Kınık, evli ve üç çocuk babasıdır.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kerem Kınık kimdir?

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
Radovan Karadziç kimdir?
Kişiler

Radovan Karadziç kimdir?

Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra işlenmiş en büyük savaş suçlarının elebaşısı olarak görülen Bosna kasabı olrak anılan Sırp lider Radovan Karaciç Belgrad'da bir belediye otobüsünde yakalanmıştı.

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.