Türk Yapımı Çizgi Film Emmy Yolunda

Yazıcı Görünümü 18.10.2019 06:32:01 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/kultur-sanat/etkinlikler/32999/turk-yapimi-cizgi-film-emmy-yolunda.html

Uluslararası Televizyon Oscar'ları olan Emmy'de, ilk kez bir Türk yapımı ödüle aday gösterildi. Türkiye'den Tilki adlı interaktif program Dijital Emmy Ödülleri'nde ilk dörde kaldı.


Türk Yapımı Çizgi Film Emmy Yolunda

Çeşitli kategorilerde televizyon yapımlarını ödüllendiren organizasyon, Dijital kategori için belirlediği üç başlıktan ilki için TRT'nin programını ödül için aday gösterdi.

ZorZanaat Prodüksiyon'un TRT Çocuk için hazırladığı Tilki adlı interaktif program Dijital Emmy Ödülleri'nde ilk dörde kaldı. Türkiye'den bir yapımın ilk kez finale kaldığı Digital Emmy Awards, 4 Nisan'da MIPTV Açılış gecesinde sahiplerini bulacak. Yeni Şafak'a konuşan ZorZanaat Prodüksiyon kurucularından Cem Ulu, Tilki'nin, ZorZanaat Prodüksiyon ve TRT Çocuk kanalı ortak yapımı olarak hayata geçirildiğini söyleyerek, "Emmy Ödülleri'ne başvururken finale kalabileceğimizi elbette ki hayal etmedik ama projemize olan güvenimiz her zaman tamdı. Genç ve yeni bir firma olmamıza rağmen uzun süredir bir arada çalışan bir ekibiz. Finale kalmak bizim için çok büyük gurur ve ileride yapacağımız işler için de bir güç kaynağıdır" dedi.

ÖZEL OTOMASYON SİSTEMİYLE ÜRETİLDİ

Bir animsayon karakter olan Tilki her hafta yeni bir konuyu ele alıp bir gizemi çözüyor. Bu konu kapsamında her gün TV'den çocuklara bir ipucu veriyor. Yarışmacılar bu ipuçlarını kullanarak programın internet adresinde bulunan harita üzerinden gizli sandıklara ulaşmalaya çalışıyorlar. Ve haftanın sonunda sandıkları en hızlı bulan yarışmacı kazanıyor.Hafta içi hergün TRT'de Çocuk'ta yayınlanan Tilki özel bir otomasyon sistemiyle yönlendiriliyor.

4 ÜLKEYLE YARIŞIYORUZ

Tilki 4 Nisan'da dağıtılacak Uluslararası Televiyon Ödülleri Emmy'de dört ülke ile yarışıyor. Dijital yapımlar Çocuk ve gençler kategorisinde ilk sırada İngiltere yer alırken, Norveç ve Yeni Zelanda da Türkiye ile birlikte aynı kategoride yarışan ülkeler. İngiltere Battlefront II,n Norveç Paint Planet VE Yeni Zelanda da Reservoir Hill: Everyone Lies adlı çalışmayla zirveye yarışıyor.

YENİ ŞAFAK
 

Dijital Emmy ÖdülleriTilkiTilki interaktif çizgi film

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Türk Yapımı Çizgi Film Emmy Yolunda mobil ekran
Modern sayfa : Türk Yapımı Çizgi Film Emmy Yolunda
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/32999